Raća strelac, majstorija Stančua!

četvrtak 12.02.2015.
18:16

Fudbaleri Genčlerbirligija plasirali su se u četvrtfinale turskog Kupa pobedom nad Eskišehirsporom a strelac jednog od tri gola za domaće bio je srpski internacionalac Radosav Petrović.

genclerbirligi.org.tr

Fudbaleri Genčlerbirligija plasirali su se u četvrtfinale Kupa Turske pobedom nad ekipom Eskišehirspora 3:0 (1:0).

Golove za klub iz Ankare postigli su reprezentativac Gvineje Landel u 24, Rumun Stanču u 77. i Radosav Petrović u 82. minutu.

Reprezentativci Srbije Duško Tošić i Radosav Petrović odigrali su 90 minuta za pobednički tim, odbrana Genčlera bila je sigurna, a Petrović je u prvom delu utakmice bio najopasniji igrač po gol gostiju.

Trećim golom, svojim četvrtim u poslednjih mesec i po dana, Petrović je postavio konačan rezultat utakmice.

Nemanja Tomić ušao je u igru u ekipi iz Ankare desetak minuta pre kraja, Goran Čaušić je u 63. minutu isključen zbog dva žuta kartona pa su gosti pola sata igrali sa desetoricom igrača.

U 77. minutu isključen je i igrač domaćeg tima, Doga. U četvrtfinalu kupa igraće pored Genčlerbirligija, još pet prvoligaških ekipa, Fenerbahče, Sivaspor, Bursaspor, Mersin i pobednik duela Galatasaraj - Konjaspor, kao i drugoligaši Kajzerispor i Manisaspor.

U četvrtfinalu se igraju dve utakmice a termini su 4. mart i 8. april.