PSŽ trijumfovao na premijeri Lige 1

petak 12.08.2016.
21:53

Izabranici Unaja Emerija su savladali ekipu Bastije sa 1:0 na stadionu "Arman Sizari" u Furianiju.

twitter.com/PSG_English

Iako je Leka briljirao na golu Bastije, PSŽ je uspeo da dođe do trijumfa i sa tri osvojena boda krene u odbranu titule u Francuskoj.

Strelac prvog gola u novoj sezoni, koji je ujedno bio i pobedonosni, bio je Lajvin Kurzava u 74. minutu utakmice.

Emeri je izveo sličan sastav kao u Super Kupu protvi Liona, a na teren su od starta istrčali: Trap, Orije, Luiz, Kimpembe, Kurzava, Rabio, Mota, Lukaš Moura, Pastore, Di Maria i Ben Arfa.

S druge strane Fransoa Ćikolini se odlučio za sledećih 11: Leka, Điku, Skilaći, Peberne, Maranž, Mostefa, Kauzak, Kulibali, Sent-Maksimin, Dialo i Krivelin.

Prvi žuti karton u novoj sezoni francuske Lige 1 dobio je fudbaler Bastije Kauzak u 22. minutu meča.

Sedam minuta nakon toga je PSŽ imao priliku, ali je njegov udarac lepom paradom zaustavio golman Bastije.

Igrao se 38. minut kada je najagilniji igrač "Svetaca" u prvih 45 minuta, Di Maria, ponovo pripretio, ali je Leka još jednom bio na nivou, te je sačuvao svoju mrežu.

PSŽ je kontrolisao igru u prvom poluvremenu, imali su čak 75% poseda lopte, ali to nisu uspeli da materijalizuju.

Na startu drugog poluvremena je golman Bastije najpre lepo presekao centaršut Moure, a potom je u 50. minutu fantastično reagovao na odličan udarac Anhela Di Marije.

U 65. minutu je u igru ušao i Španac Hese Rodrigez, koji je nedavno stigao u klub iz Real Madrida.

U 68. minutu su viđene i nemile scene na stadionu "Arman Sizari", kada je Lukaš Moura pogođen predmetom iz publike.

Igra je na kratko bila i zaustavljena, kako bi se uspostavio red na tribinama.

Igrao se 74. minut, kada je Di Maria pronašao starog saigrača iz Real Madrida Hesea, Španac je šutirao ali je njegov šut izblokirao Leka.

Na svu sreću po PSŽ, na pravom mestu se našao Lajvin Kurzava, koji je pogodio praznu mrežu za vođstvo PSŽ-a.

Kurzava

Pogodak možete pogledati OVDE.

Bastja je na sve načine pokušavala da do kraja susreta dođe makar do boda, sudija je meč produžio za čak šest minut, ali je mreža Kevina Trapa ostala netaknuta.

Branilac titule je na najbolji mogući način otovrio novu sezonu, a u drugom kolu se 21. avgusta, sastaju sa ekipom Meca na "Parku prinčeva".