utorak 28.04.2015.
23:05

Pobedom nad ekipom Meca u 34. kolu francuske Lige 1, Pari Sen Žermen je ponovo preuzeo lidersku poziciju na tabeli.

Beta/AP Photo/Christophe Ena

Petu uzastopnu pobedu u šampionatu Francuske ostvarili su fudbaleri Pari Sen Žermena, koji su večeras pred svojim navijačima na ''Parku prinčeva'' savladali Mec sa 3-1.

Izostanak suspendovanog Zlatana Ibrahimovića se ni ovog puta nije osetio, a na vodeći gol se čekalo 25 minuta, kada je Marko Verati pogodio sa nekih petnaestak metara. Asistent kod gola bio je Pastore, baš kao i u 42. minutu kada je proigrao Edinsona Kavanija, a ovaj duplirao prednost ''Svetaca'' - 2:0.

Nadu gostima u preokret uvećao je Maiga u 53. minutu meča, ali je sve dileme otklonio Van der Vil u 77. minutu, za konačnih 3-1. A Pastore je ponovo bio u ulozi ''pakera''.

Ovim trijumfom, Pari Sen Žermen sada je stekao tri boda više u odnosu na Lion na vrhu tabele, četiri kola pre kraja sezone.

Vrh tabele: Pari Sen Žermen 71, Lion 68, Monako 62, Sent Etjen 60, Marsej 57, Bordo 55 bodova...