nedelja 26.02.2017.
22:51

Velika pobeda Parižana, Marsej je nemoćan!

epa/ETIENNE LAURENT

Fudbaleri Pari sen Žermena pobedili su u gostima ekipu Olimpik Marseja rezultatom 5:1 (2:0) u derbiju 27. kola Lige 1.

Parižani su bez mnogo problema došli do ubedljive pobede, a pitanje pobednika rešili su već u prvih 45 minuta.

Najpre je u šestom minutu Markinjos iskoristio asistenciju Tijaga Silve i načeo mrežu domaćih, a već u 16. je Kavani povisio na 2:0 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U 50. minutu Lukas Moura je iskoristio asistenciju Matuidija za previsokih 3:0.

Deset minuta kasnije, u listu strelaca upisao se i Draksler, a u 70. je Fani uspeo samo da postigne počasni pogodak za domaće.

Konačnih 1:5 postavio je Matuidi na asistenciju Veratija u 72. minutu.

PSŽ je ostao u trci za Monakom i sada ima tri boda manje od Kneževa, dok je Marsej tek sedmi sa 39 bodova.