nedelja 19.03.2017.
22:54

U derbiju 30. kola francuskog šampionata, aktuelni šampion bio je bolji od Olimpik Liona.

EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Izabranici Unaja Emerija nastavlju da dišu za vrat Monaku, kako su na "Parku prinčeva" bili bolji od Liona sa 2:1 (1:1).

Svi golovi pali su u prvih 45 minuta, a gosti su šokirali domaće navijače posle samo šest minuta igre.

Nakon kornera, sam je na drugoj stativi ostao Lakazet, koji glavom lako gura loptu u praznu mrežu.

Ipak, "Sveci" se vraćaju u 34. minutu, strelac je bio Adrijen Rabio.

Nakon odlične akcije Pastore pronazali usamljenog Rabioa na samo par metara od gola gostiju, a ovaj ne propušta priliku i poravnava rezultat.

Samo šest minuta kasnije, Pastore ovoga puta sa leve strane pronalazi usamljenog Drakslera u kaznenom prostoru rivala, a ovaj preciznim udarcem vara Lopesa za preokret Parižana.

U drugih 45 minuta opao je tempo utakmice, Lion je imao loptu u svojim nogama, ali nisu uspevali da naprave prave prilike, tačnije šutirali su samo jednom ka golu rivala.

PSŽ tako ostaje u korak sa Monakom na čelu tabele, ponovo imaju tri boda zaostatka, dok je Lion na četvrtom mestu, sa čak 14 bodova manje od Nice, koja je na poslednjem mestu koje vodi u Ligu Šampiona naredne sezone.