PSŽ nastavio teror po Francuskoj

Autor: Boban Filipović
subota 23.01.2016.
18:51

'Sveci' razbili Anže na 'Parku prinčeva', vezali šestu prvenstvenu pobedu u nizu, ukupno 18. u Ligi 1 u tekućoj sezoni i krupnim koracima gaze ka novoj tituli šampiona.

BETA/AP Photo/Thibault Camus

Jedna od retkih ekipa koja je uspela da ostane neporažena protiv Pari Sen-Žermena u ovoj sezoni, Anže, doživela je katastrofu u gostima kod šampiona u 22. kolu.

Puleni Lorana Blana su tukli Anže sa ubedljivih 5:1 i tako po ko zna koji put demonstrirali da nemaju pravu konkurenciju u francukom šampionatu.

Goste je naćeo Zlatan Ibrahimović na asistenciju Bleza Matuidija posle malo više od pola sata igre, a do odlaska na odmor prednost je duplirao Lukaš Moura.

Nanon nepunih 10 minuta igre u nastavku već je bilo 3:0, strelac je bio asistent kod drugog gola Gregori Van Der Vil, a tom prilikom je Matuidi upisao svoju drugu asistenciju na utakmici.

Na isteku sata igre Kapel je postigao gol za Anže, a onda je u nardnih šest minuta usledio šou u kom je u glavnoj ulozi bio Anhel Di Marija.

'El Fideo' je postigao dva majstorska gola u kratkom vremenskom intervalu, pukla je petarda, prvo mu je asistirao Moura, a potom i Blez Matuidi, čime je zvanično najbolji francuski fudbaler u 2015. godini zabeležio het-trik u asistencijama.

Anže je ovim porazom skliznuo na četvrtu poziciju na tabeli, mogao bi da sklizne još niže u slučaju da Nica i Sent Etjen dođu do pobeda u ovom kolu.

PSŽ je neprikosnoven sa liderskoj poziciji sa 60 osvojenih bodova, od mogućih maksimalnih 66!