PSŽ nastavio poteru za Monakom i Nicom

Autor: Boban Filipović
subota 19.11.2016.
19:21

'Sveci' rutinski dobili Nant i izjednačili se po broju bodova sa 'Kneževima' i Nicom koja ima meč manje.

BETA/AP Photo/Thibault Camus

Prvi meč subotnjeg programa 13. kola francuske Lige 1 odigran je na 'Parku Prinčeva' gde je Pari Sen-Žermen pobedio Nant rezultatom 2:0.

Aktuelni šampion Francuske je poveo u 13 minutu igre. Akcija je tekla po levom boku, mlađani Augustin je zavrnuo u sredinu za Anhela Di Mariju, koji naleže na loptu i trese mrežu gostiju.

Dsetak minut apre odlaska na veliki odmor 'El Fideo' je morao vani zbog povrede, a umesto njega je zaigrao Hatem Ben Arfa.

Minimlac je bio na snazi sve do posednjeg minuta utakmice, kaa je rezervista Hese Rodrigez sa 'kreča' overio trijumf.

Zanimljivo, 'Kanarinci' su uprkos tome što su imali duplo manje loptu u svom posedu uputili više šuteva ka protivničkom golu od 'Svetaca', ali je samo jedan išao u okvir gola.

Nantu je ovo treći poraz u poslednja četiri kola i samo je dva boda daleko od oapsne zone. S druge strane, PSŽ hvata polako šampionski ritam, i deluje da je samo pitanje vremena koliko će Nica i Monako moći da izdrže u trci sa 'Svecima'.