19:09

Poput minhenskog Bajerna koji je danas u Nemačkoj nastavio nepreglednu seriju pobeda, (ili možda Crvene zvezde u Srbiji), ni francuski Pari Sen Žermen ne posustaje u domaćem šampionatu.

BETA/AP Photo/David Vincent

U francuskoj Ligi 1 ovog vikenda je na programu 15. kolo, a ekipa Pari Sen Žermena je upisala i 13. trijumf.

I ponovo je to bio ubedljiv trijumf ''Svetaca'' pred svojim navijačima, Troa je savladana sa 4-1, pa sada PSŽ ima 16 bodova više od drugoplasiranog Liona.

Na vodeći gol domaćih čekalo se 20 minuta, a onda je Di Marija asistirao Kavaniju, koji pogađa mrežu gostiju.

To je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu, a posle 13 minuta igre u drugom delu meča, ''Sveci'' su iznudili jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Zlatan Ibrahimović - 2:0.

Deset minuta kasnije, Kurzava je postigao i treći gol, a na 4-0 povisio je Augustin u 84. minutu, uz još jednu Di Marijinu asistenciju.

Poraz gostiju u nadoknadi vremena je ublažio Ajase, postavivši konačnih 4-1.

Sve golove iz Pariza možete da pogledate OVDE.

Večeras se igra još pet utakmica 15. kola, a sve počinju u 20 časova.