PSV naneo prvi poraz Fejenordu

Autor: Boban Filipović
nedelja 17.09.2017.
18:47

Aktuelni šampion Holandije je položio oružje na 'Filips Areni' posle četiri vezane pobede od starta sezone.

Beta/AP Photo/Peter Dejong

"Filipsovci" su slomili šampiona minimalcem, jedini gol pao je na samom startu utakmice, Gaston Pereiro je savladao Džonsa posle centaršuta Lokadije u drugom minutu.

Fejenord je u finišu prvog poluvremena ostao sa igračem manje, Bergius je dobio drugi žuti karton, pa su time šanse 'Roterdamsa' da mogu da izmegnu poraz znatno umanjene.

Gosti su kidisali i sa desetoricom, El Ahmadi je sredinom drugog poluvremena bio za malo neprecizan iz dobre pozicije, potom je i Boetius imao dobru priliku da izjednači, ali je Zoet odlično intervenisao.

Ostalo je 1:0 za PSV, koji se tako poravnao sa Fejenordom po broju osvojeih bodova. Njima uz rame je i AZ Alkmar, a jedina ekipa koja nije osetilla gorčinu poraza u prvih pet kola je Herenven.