Odigran je derbi meč holandskog šampionata između dva kluba iz 'velike trojke'.

Beta/AP Photo/Dmitry Lovetsky

Derbi 18. kola Erdivizije, odigran je u Roterdamu, gde su 'koplja ukrstili' Fejenord i PSV Ajndhoven.

Takođe, ovo je bio duel i dve legende holandskog fudbala, sada trenera dva kluba, Đovanija Van Bronhorsta i Filipa Kokua.

Dva tima su odigrala izjednačen meč, ali su popularni 'Farmeri' bili skoncentrisaniji, i iskoristili šansu da dođu do sva tri boda, pobedom rezultatom 2-0.

Veliku pobedu 'Filipsovcima' doneo je 'ozloglašeni' Ektor Moreno, pogotkom u 49. minutu meča.

Nakon primljenog gola, fudbaleri popularnog 'Narodnog kluba' su krenuli na sve ili ništa, ali nisu uspeli da dođu do izjednačenja.

Nakon propuštenih prilika domaćeg tima, stigla je kazna, kada je nakon kontranapada, fudbaler PSV-a Narsing, pogotkom u 84. minutu otklonio sve dileme, i stavio tačku na ovaj meč.

PSV je tako nakon 5 godina uspeo da pobedi na gostovanju u Fejenordu.

Ekipa iz Ajnhovena nastavlja trku sa vodećim Ajaksom, dok je Fejenord nakon ovog poraza najverovatnije ispao iz šampionske trke.