subota 03.12.2016.
14:51

Fudbalei Granade su konačno "probili led" ove sezone. I to protiv favorizovane Sevilje.

Sportske.net

Na premijeri 14. kola Primere, Granada je u andaluzijskom derbiju pred svojom publikom savladala Sevilju sa 2:1.

Do prve prvenstvene pobede u tekućoj sezoni 'El Grana' je došla zahvaljujući golovima Pereire u 27-om i Lombana u 56. minutu meča, a počani gol sa goste postigao je Ben Jeder iz penala u petom minutu sudijske nadoknade.

Gosti su imali osetno veći posed lopte i više puta ugrozili protivnički gol, ali im je nedostajala završnica.

Jedan od heroja pobede Granade je i golman Memo Očoa. "Šestoprsti" Meksikanac je imao pet uspešnih intervencija.

Granada je tako bar na neko vreme ustupila fenjer Osasuni, koja sutra gostuje u Hihonu,  dok Sevilja ostaje treća na tabeli.

U prilogu pogledajte golove sa utakmice i trenutnu tabelu.