subota 09.01.2016.
20:52

'Lavovi' u prvoj utakmici u novoj godini prekinuli crnu seriju.

BETA/AP Photo/Laurent Cipriani

Fudbaleri Olimpika iz Liona vratili su se na pobednički kolosek pošto su danas na 'Žerlanu' savladali fenjeraša Troa rezultatom 4:1.

Aleksandr Lakazet je doveo svoj tim u vođstvo nakon 18. minuta igre na asistenciju Grenijea  i to je bio jedini gol koji je pao u prvom poluvremenu.

Gosti dolaze do poravnanja golom Kamija u 67. miututu utakmice, ali Gezal vraća prednost 'Lavovima' nakon progravanja Žalea pet minuta kasnije.

U poslednjih deset minuta Feri i Buve su overili trijumf Liona, Grenije i Žale su upisali još po jednu asistenciju.

Lion je tako prekinuo niz veoma loših rezultata u domaćem šampionatu, na prethodnih šest utakmica osvojen je samo jedan bod.

Troa ostaje zakovana za dno tabele, i dalje je bez pobede, dok se Olimpik probio na šesto mesto, ali pitanje je da li će tu i ostati kada bude spuštena zavesa na 20. kolo Lige 1.