Primera - Sosijedad sve bliži Evropi, Leganjes opstanku

sreda 26.04.2017.
22:24

Posle Barsine kanonade protiv Osasune, večeras završene još dve utakmice 34. kola Primere.

EPA/JUANJO MARTIN

Na Mestalji, Valensija je pred svojim navijačima poražena od Sosijedada rezultatom 3:2, što im je drugi uzastopni neuspeh posle poraza od Malage u prošlom kolu.

Gosti su poveli tek što je počeo meč, već u prvom minutu, kada je posle duge lopte upućene u kazneni prostor, Huanmi iskosa sa leve strane savladao golmana Alvesa.

Pola sata kasnije, prednost gostiju je duplirana pošto su iznudili jedanaesterac koji je u gol pretvorio Vilijam Hose - 0:2.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a kada je Ojarzabal u 65. minutu postigao i treći gol za Sosijedad, činilo se da je sve rešeno.

Ipak, Valensija se nije predavala, pa je preko Nanija iz penala u 68. iz penala i Zaze četiri minuta kasnije vratila potpunu rezultatsku neizvesnost.

Ali, gosti su uspeli da zadrže minimalno vođstvo i osvoje važna tri boda u borbi za plasman na evropsku scenu.

Važne bodove večeras je osvojio i Leganjes, koji je na svom terenu ubedljivo savladao ekipu Las Palmasa sa 3:0.

Sve je rešeno u razmaku od samo šest minuta, početkom drugog poluvremena, kada su postignuta sva tri gola. Dva puta Lućano, u 55. i 61, i jednom Gerero u 59. minutu dotukli su goste koji do kraja nisu imali odgovor.

Leganjes sada ima šest bodova iznad zone ispadanja, a Sosijedad je pretekao Bilbao na šestoj poziciji, sa 58 bodova.

Podsetimo, Barselona je ranije večeras deklasirala Osasunu sa 7-1, a Real od 21:30 igra protiv La Korunje u gostima.