nedelja 22.01.2017.
18:05

Atletik Bilbao je u okviru 19. kola španske Primere ugostio madridski Atletiko.

Beta/AP Photo/Michael Probst

Baskijci su vodili nakon preokreta, sve do 81. minuta, kada je Antoan Grizman još jednom pritekao u spas Madriđanima, svojim pogotkom je postavio konačnih 2:2 (1:1).

Poveli su gosti iz prestonice već u trećem minutu preko veziste Kokea. Felipe Luis je ubacio jednu sjajnu loptu sa leve strane, Koke je naleteo na nju i smesti je iza leđa čuvara mreže domaće ekipe.

Ipak, Bilbao izjednačuje do kraja prvog dela igre, Martinez je odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao Moju.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je u 56. minutu Oskar De Markos preokrenuo rezultat.

Bivši igrač "Jorgandžija" Raul Garsija je odlično centrirao sa desne strane, De Markos je bio prilično usamljen te je glavom lako matirao Moju.

Bod gostima doneo je Grizman, sjajnim udarcem sa preko dvadeset metara od gola Bilbaa.

Nakon ovog susreta, Atletiko je četvrti sa 35 bodova, dokje Bilbao na sedmom mestu tabele španske Primere, sa šest bodovamanje.