Primera - "Poker" Barse protiv Eibara, brine povreda Busketsa!

nedelja 22.01.2017.
22:39

Fudbaleri Barselone gostovali su ekipi Eibara u okviru 19. kola španske Primere.

Beta/AP Photo/Alvaro Barrientos

Izabranici Luisa Enrikea rutinski su savladali Eibar, na kraju je bilo 0:4 (0:1) za katalonski sastav.

Imao je i Eibar svoje šanse, ali je ter Štegen bio na visini zadatka u nekoliko navrata, dok je par puta fudbalerima domaćeg sastava nedostajalo i sreće.

Poveli su akutelni prvaci golom Denisa Suareza u 31. minutu susreta, bivši fudbaler Sevilje i Viljareala je odlično šutirao sa nekih dvadesetak metara od gola protivnika, golman Eibara Joel nije imao šansi.

Strelac vodećeg gola je u igru ušao sa klupe sa rezervne igrače već u 10. minutu susreta, ali ne zbog neke taktičke zamisli Luća Enrikea, već zbog nezgodne povrede koju je zaradio Serđo Buskets.

Više o povredi veziste Barselone OVDE.

To je bio i jedini gol "Blaugrane" u prvom delu igre, a nakom samo pet minuta igre u nastavku Leo Mesi je povisio na 2:0.

Suarez ga je odlično uposlio, Argentinac je nakon centaršuta Urugvajca sa svega par metara od gola Eibara rutinski pogodio nebranjenu mrežu, kako je Joel "zaplivao".

Treči gol bio je maslo Luisa Suareza u 68. minutu susreta. Urugvajac je u jednom duelu prosto odneo defanzivca gostiju, uzeo mu loptu i sjurio se ka golu domaćeg sastava, ostalo je bila čista rutina.

Bivšem igraču Liverpula i Ajaksa to je bio 15. gol ove sezone, isti učinak ima i Lionel Mesi.

Potom je Eibar imao par prilika, najbolju je propustio Pedro Leon, odlično je šutirao sa ruba šesnaestrca ali je ter Štegen odličnom paradom sačuvao svoju mrežu.

Konačnih 4:0 postavio je Brazilac Nejmar, koji je pokazao da polako izlazi iz krize kada su golovi u pitanju.

Barsa je i dalje treća sa 41. bodom, kaskaju za druplasiranom Seviljom jedan bod, dok im Real koji je na čelu beži dva ali Madriđani imaju i utakmicu manje. Eibar je na 10. mestu sa 26 osvojenih bodova.

49 Komentara

Jasminn
Monday, 23.01.2017
01:45

pa nije bas Barca smanjila zaostatak vec Real nije odigrao jos uvijek ovo kolo. A koliko je snazna liga...kad protivnik protiv Reala ili Barcelona osuta prema golu to je uspjeh a to da im uzme bod je nesto sto vidis jednom u pola godine...

00:21

Rutinska pobeda.Preko potreban gol za Denisa.Nadam se da Buskecova povreda nije ozbiljnije prirode.

O\'Sullivan147
00:12

Ne vezano za vijest,ali The Rocket,Ronnie O'Sullivan je veceras osvojio svoj sedmi masters u karijeri sto je apsolutni rekord. Mozete malo i o tome pisati,ako nije problem.

00:27

Svaka cast pratis snuker koji je meni zanimljiviji od spanske lige pisao sam i ja da napisu o Marku Simonceliju prije neki dan mu je bio rodjendan ali nista

00:28

Snuker je uzbudljiviji od primere

Samo Barsa1
00:04

Mozda i najbolja igra Barse ove sezone u ligi, sjajan Ter Stegen, Mesi igrac utakmice, Nejmar komplikuje puno, brine me Buskec.

01:18

Izjasni se za ono sto si rekao da ce Celsi nece dobiti pa kad je dobio napisao si ocekivano

23:56

Koliko su samo sansi us***i, mogli su jos 3, 4 da daju, i dalje tvrdim da Rakitic, Denis Suarez, Matje, Alkaser ne smeju biti clanovi Barselone, kada sam video Matjea u startnoj nije mi bilo dobro. Enrikr out!

23:54

Brine ta povreda Buskeca i nisam na kraju vidio sta je sa Albom da li je ozbiljno povrijedjen.

Hocus Pocus
23:53

Lepa utakmica za gledanje, Eibar otvoreno igrao(ohrabrio se kad je video ko igra Barsi nazad).Mesijeve lopte imaju oci,MSN na visini zadatka, bitna pobeda da se drzi korak sa Realom i Seviljom, jedino povreda Buskeca pokvarila generalni utisak.

adidas forever
23:48

Za Barsu je bila mnogo bolja i tesna pobeda negoli ovako ubedljiva sa 3 bitna igrača manje.

Rise up
23:48

Par nedelja ce pauzirati Buskec ali sutra ce bit vise informacija kako sam procitao.Ter Stegen imao nekoliko dobrih odbrana mada kada je lopta kod njega u nogama najvise mi srce skace od straha,Matije nije lose igrao na moje iznenadjenje,Vidal odlican za 25 min vise uradio od Roberta za ovu i proslu utakmicu,Turan dobar,Denis dao gol ali mi se ne svidja njegova igra,Mesi je delio fantasticne lopte stvorio je 5-6 sansi steta sto su promasivali ono,Suarez odlican 2 poluvreme, 1 poluvreme slabije,konacno i Nejmar gol iz igre postigao.

23:46

Ova spanska liga neinteresantna skroz nekako bez veze ne bi moga da je pratim nikako prije bih pratio neku njihovu seriju nego ovo

Steffi
00:27

Sve je stvar izbora druze, niko te ne tera da pratis. Bolji mec nego Chelsea danas.

01:05

Jeste,jeste stvar ukusa kako ko voli zato sam ja i napisao da ja ne mogu da pratim.

xenon 1989
23:45

Idemo daki, sva 4 gola Barse iz ofsajda, neopravdano poništen gol Eibaru itd. :) Nemoj samo neopravdano sviran penal i neopravdani crveni kartoni igračima Eibara... :D

Steffi
00:28

Gde je drugi zuti za Turana? :D

LuisSuarezFB
23:44

Prvo poluvreme nije Barsa igrala kako treba. Drugo mnogo bolje. Stegen odlican danas. Matje je imao greske, ali ne toliko strasne i nekoliko puta je dobro blokirao.. Neymar solidan. Suarez isto dobar. Mesi kao i uvek dobar. Enrike je malo promesao sastav, ali normalno je da je to uradio ovde. Sada idu dosta vazne utakmice i mora malo drugaciji sastav. I vezni je bio solidan do Rakitica i Turana pa i Denis Suarez koji nije nesto odigrao dobro, ali dao je vazan i lep gol.

P. S.
23:43

Haha, D. Suarez... :) Šta je sledeće? Hat-trick Ter Štegena ili još luđe gol Paka Alkasera? Naravno ostatak utakmice je D. Suarez odigrao upravo onako kako smo od njega i očekivali. Iako je pobeda Barse zaslužena i ubedljiva ponovo je broj grešaka bio dosta veći od broja dobrih poteza. Sreća je što je Eibar bio smotan pa nisu umeli to da iskoriste, ali su bar za uzvrat ostavljali dosta praznog prostora za napadače Barse. Sa povredama Busquetsa, Albe i S. Roberto možemo konstatovati da je ovo jedna od najskuplje plaćenih pobeda Barse u ovoj sezoni.