nedelja 29.11.2015.
20:15

Trinaesto kolo španske Primere nastavljeno je i novom ubedljivom pobedom Baskijaca. Het-trik Adurica!

BETA/AP Photo/Matthias Schrader

Posle trijumfa nad Augsburgom u Ligi Evrope (3-2), Bilbao je danas upisao i četvrtu pobedu u poslednjih pet mečeva na domaćoj sceni.

Ekipa Ernesta Valverdea je večeras kao gost savladala domaći Valjekano rezultatom 3-0 i probila se na sedmo mesto na tabeli Primere.

Najzaslužniji za ovaj trijumf bio je sve efikasniji napadač Aric Aduric, koji je samo nastavio tamo gde je stao u Augsburgu, gde je svojim golovima doneo preokret Bilbau.

On je večeras već u prvom minutu doveo Baskijce u vođstvo, da bi u 24. iskoristio i jedanaesterac za velikih 0-2.

Taj rezultat je ostao na snazi sve do 60. minuta, kada je na asistenciju Laportea, Aduric stigao i do het-trika.

Bilbao je četiri minuta kasnije ostao bez Laportea kome je pokazan direktan crveni karton, ali domaći do kraja nisu iskoristili prednost igrača više da makar ublaže poraz.

Aduricove današnje golove možete da pogledate OVDE.