Primera - Malaga ostavila Kordobu na dnu

subota 18.10.2014.
23:57

U poslednjem večerašnjem susretu osmog kola španske Primere tri boda osvojila je ekipa Malage.

Sportske.net

Ona je gostovala ekipi Kordobe i slavila rezultatom 2-1, što je ukupno treća pobeda Malage ove sezone, ali tek prva posle četiri uzastopna meča bez trijumfa.

Sve je večeras praktično rešeno već u prvom poluvremenu. U 22. minutu Samjuel je majstorski realizovao dugu loptu koju mu je u kazneni prostor domaćih uputio Kamačo i poslao loptu u mrežu za vođstvo od 1:0.

Prednost gostiju duplirana je samo devet minuta kasnije. Jedanaesterac je dosuđen u njihovu korist, a u gol ga je pretvorio Amrabat za 2-0.

Ta prenost Malage ostala je na snazi sve do poslednjih sekundi meča, kada je Gilas uspeo da počasnim pogotkom ublaži novi poraz Kordobe, četvrti u prvih osam kola.

Kordoba je tako ostala na samo četiri osvojena boda, bez ijedne pobede u Primeri, a naš Aleksandar Pantić je ovaj meč odgledao sa klupe za rezerve.