Primera - Granada razljutila Atletiko, meč u znaku broja sedam i Fereire Karaska!

subota 15.10.2016.
20:17

Fudbaleri madridskog Atletika dočekali su Granadu na svom stadionu, u susretu osmog kola španske Primere.

twitter.com/Atleti

Izabranici Dijega Simeonea nisu dobro otvorili meč, kako su gosti prvi tresli mrežu, ali su se potom konsolidovali i na kraju više nego ubedljivo trijuimfovali.

Nakon 90 minuta na "Visente Kalderonu" rezulta je bio čak 7:1 u korist domaće ekipe.

Gosti su poveli u 18. minutu preko bivšeg fudbalera Barselone Isaka Kuenke. On je prihvatio jednu loptu na oko 16-17 metara od gola "Jorgandžija" odlično se okrenuo i raspalio po lopti. Oblak nije mogao ništa, Granada je povela.

Sabrali su se domaći, da bi do izjednačenja došli preko Fereira Karaska u 34. minutu. Nakon gužve u kaznenom prostoru, Stefan Savić je spustio loptu do Karaska koji je raspalio po lopti i poravnao rezultat.

Samo 11. minuta nakon toga, Belgijanac preokreće rezultat. Korea ga je lepo pronašao, on se namestio na udarac, šutiro kroz noge jednog defanzivca gostiju koga je lopta malo i okrznula te je prevarila Meksikanca Očou i odsela u mreži.

Sjajnu partiju je bivši igrač Monaka krunisao u 62. minutu kada je upisao svoj het-trik. Grizman je proleteo po desnoj strani, odlično je uočio usamljenog Karaska koji nije imao većih problema da sa oko 11 metara od gola rivala zatrese mrežu.

Bilo je jasno da će Atletiko do novog trijumfa, a sve dileme je otklonio Niko Gaitan svojim golom samo minut kasnije. Najpre je Felipe Luis napravio sjajan posao po levoj strani, zatim je zavrnuo loptu u kazneni prostor rivala, ona je nakon nekoliko odbitaka stigla do bivšeg igrača Benfike koji joj pronalazi put do mreže.

Gaitan je postigao još jedan gol, ovoga puta na asistenciju Fereira Karaska u 81. minutu meča. Sjajno su Madriđani razvijali jednu akciju, lopte je došla do raspoloženog Karaska, on se sa par finti oslobodio čuvara, uočio je potom Gaitana u dobroj pozciji, prosledio mu loptu a ovaj nije imao milosti prema nesrećnom Giljermu Očoi koji je morao i peti put da vadi loptu iz sopstvene mreže.

Potpunu katastrofu Granade nastavio je Angel Korea, svojim golom samo četiri minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je iskusni Tijago, na asistenciju Fereira Karaska koji je odigrao neverovatan meč. Upisao je Belgijanac TRI GOLA i DVE ASISTENCIJE.

Golove pogledajte OVDE.

Atletiko je prvi nakon ovog ubedljivog trijumfa, teško da i Real može da ih stigne zbog gol razlike, dok je Granada na samom dnu tabele sa samo dva osovojena boda nakon osam utakmica.