subota 04.02.2017.
20:17

Fudbaleri Atletiko Madrida slavili su u 21. kol španske Primere protiv novajlije u ligi, ekipe Leganjesa.

BETA/AP Photo/Francisco Seco

Izabranici Dijega Simeonea upisali su nova tri boda, kako su na "Visente Kalderonu" savladali Leganjes sa 2:0 (1:0).

Poveli su fudbaleri Atletika u 15. minutu preko Fernanda Toresa.

Najpre je bivši fudbaler Čelsija i Liverpula srušen u kaznenom prostoru gostiju, Grizman je preuzeo odgovornost, promašio penal, ali ga je popravio popularni "El Ninjo".

Ispostavilo se da je to bio jedini pogodak u prvih 45 minuta, a u nastavku nakon svega šest minuta igre, Tores dolazi do svog drugog gola

Odlično je Korea ispratio kretanje iskusnog napadača, poslao mu dobar pas, a Tores je to lako pretvorio u gol. Bivšem golgeteru "Plavaca" i "Redsa" ovo je tek četvrti gol ove sezone u Primeri.

Do kraja ipak nije bilo golova, Leganjes je solidno parirao favorizovanom rivalu ali nisu imali snage da dođu makar do boda na veoma teškom gostovanju.

Atletiko ostaje četvrti nakon ovog kola, imaju 39 bodova, čak 21 više od današnjeg rivala koji se nalazi odmah "iznad crte".