Primera - Brašančev Betis prošao ''kao bos po trnju''

ponedeljak 08.05.2017.
22:48

Veoma važnu pobedu u borbi za opstanak u Primeri večeras je ostvarila ekipa Leganjesa.

U jedinoj današnjoj utakmici 36. kola Primere, Leganjes je na svom terenu deklasirao ekipu Betisa sa 4:0.

Domaći su već u prvih 15 minuta stekli dva gola prednosti, posle čega im je sve bilo mnogo lakše.

Poveli su golom Šimanovskog iz jedanaesterca u sedmom minutu, da bi osam minuta kasnije El Zar duplirao prednost.

Na treći gol se čekalo do 65. minuta, kada je Gabrijel savladao golmana Adana, a konačnih 4:0 postavio je Šimanovski, svojim drugim golom u 80. minutu meča.

Srpski internacionalac Darko Brašanac je bio starter u ekipi Betisa i odigrao je svih 90 minuta, a njegov tim je večeras pretrpeo i treći poraz u nizu.

Leganjes se ovom pobedom probio na 16. mesto sa 33 boda, jednim više od La Korunje, odnosno šest više od Hihona, koji je prvi 'ispod crte'', u zoni ispadanja. Betis je i dalje na 15. mestu sa 37 bodova.