23:55

Odigrane i poslednje dve subotnje utakmice u španskoj Primeri.

Beta/AP Photo/Alvaro Barrientos

Ekipa Bilbaa nastavlja da ređa pobede u Primeri. Baskijci su večeras na svom terenu ostvarili i petu uzastopnu pobedu i nastavili dalji uspon na tabeli.

Ovga puta, Bilbao je na ''San Mamesu'' savladao Almeriju sa 2-1, a najveći deo posla domaći su završili već u prvom poluvremenu.

Vođstvo Bilbau već u devetom minutu utakmice doneo je Ečeita, koji je bio najviši u skoku posle kornera Ečeberije sa desne strane - 1:0.

Sedamnaest minuta kasnije, domaći su duplirali prednost, najviše zahvcalčjujući lošoj reakciji golmana Hulijana, koji je ispustio loptu posle centaršuta domaćih sa desne strane, ona je onda došla do Rika, koji sa dvadesetak metara lobuje golmana gostiju za vođstvo od 2-0.

Nadu gostima dao je autogol Balencijage, koji je nespretno reagovao posle akcije gostiju po desnoj strani.

Ipak, do kraja je Bilbao sačuvao stečeno vođstvo i nastavio sjajnu rezultatsku seriju u poslednje vreme.

U isto vreme, Granada i Eibar su igrali bez golova, rezultatom 0-0, što je rezultat koji je domaći tim ostavio u zoni ispadanja.

Današnje golove iz Primere možete da vidite OVDE.