sreda 01.03.2017.
21:24

Fudbaleri Barselone i Viljareala upisali su pobede u 25. kolu španskog šampionata.

EPA/QUIQUE GARCIA

Barselona je na "Kamp Nou" dočekala Sporting Hihon, na kraju su slavili sa ubedljivih 5:1 (3:1).

Poveli su golom Mesija u 9. minutu da bi samo dva minuta kasnije Suarez "naterao" Rodrigeza da zatrese sopstvenu mrežu.

Ta dva pogotka pogledajte OVDE.

Gosti iz Hihona uspevaju da se vrate 10 minuta nakon autogola, napadač Kastro je savladao ter Štegena. Fudbaleri Sportinga su najpre pogodili stativu, lopta se odbila do Kastra koji je sa par metara zatresao praznu mrežu domaćina.

Ipak, sjajnim golom Suarez vraća stvari na svoje mesto. Uhvatio je samo šest minuta kasnije fantastičan volej u kaznenom prostoru Sportinga, golman gostiju nije imao šansi.

To je bilo sve od prvog dela igre, a nakon samo četiri minuta igre u nastavku osporavnai Pako Alkaser, koji je zamenio Suareza nakon pauze, postiže gol za 4:1. Mesi ga je proigrao u kaznenom prostoru Sportinga, a on je snažnim udarcem savaldao Kueljara.

Luis Enrike je u 60. minutu odlučio da odmori Lea Mesija, a umesto njega je na teren kročio Andre Gomeš.

Igrao se 65. minut, kada je Barsa došla i do petog gola, a strelac je bio Nejmar. Brazilski fudbaler je sjajno izveo slobodan udarac sa desne strane, golman gostiju je paradom samo ulepšao gol ofanzivca Barse.

Konačan rezultat je lepim golom u smiraj susreta postavio Ivan Rakitić.

Villarreal Viljareal Bruno Santos Borre Bore

Viljareal je bio više nego ubedljiv na gostovanju u Pamploni, savladali su Osasunu sa 1:4 (0:2).

Poveli su već u drugom minutu preko bivšeg igrača Sampdorije Sorijana, da bi nekadašnji napadač Valensije i Totenhema Roberto Soldado, sa bele tačke u 27. minutu povisio prednost "Žute podmornie".

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon 20 minuta igre u nastavku ekipa bivšeg igrača Partizana Petra Vasiljevića se vraća.

Tores je realizvao jedanaesterac i najavio borbu Osasune do kraja susreta.

Ipak, razlika u kvalitetu je bilo očigledna i na terenu, samo 10 minuta nakon pogotka domaćina, mladi Kolumbijac Santos Bore je povisio prednost Viljareala na 1:3.

Samo četiri minuta kasnije, sjajan pas ka Boreu šalje Musaćio, a ovaj obilazi dvojicu defanzivaca Osasune, dolazi do lopte i postiže svoj drugi gol u samo pet minuta, a kasnije se ispostavlja postavlja i konačan rezultat susreta u Pamploni.