subota 09.04.2016.
20:06

''Jorgandžije'' su ponovo za petama vodećoj Barsi, nova pobeda Atletika posle preokreta!

BETA/AP Photo/Francisco Seco

Madridski Atletiko prišao je na tri boda zaostatka za vodećom Barselonom, koja od 20 časova i 30 minuta gostuje Sosijedadu i ima priliku da svoju prednost ponovo uveća.

U utakmici 32. kola Primere, Atletiko je kao gost slavio u Barseloni protiv Espanjola rezultatom 3:1, iako je domaći tim prvi stigao do gola.

Igrao se 29. minut, kada se Pape Diop najbolje snašao posle kornera pred golom Oblaka i zatresao mrežu Madriđana za vođstvo Espanjola od 1:0.

Ipak, samo šest minuta je potrajalo vođstvo domaćina, pošto je Fernando Tores na asistenciju Kokea realizovao nadad gostiju - 1:1.

Tim rezultatom okončano je prvo poluvreme, a u drugom je usledio potpuni preokret Madriđana.

Sjajna akcija gostiju kroz sredinu terena viđena je u 58. minutu meča, kada je Koke ponovo bio u ulozi asistenta, a ovoga puta egzekutor je Grizman - 1:2.

Taj rezultat ostao je na snazi sve do samog finiša meča, a onda je Koke svoju odličnu partiju krunisao i golom za konačnih 1:3.