Primera - Atletiko ne staje!

utorak 01.03.2016.
22:55

Posle trijumfa nad Realom u derbiju prošlog kola, Atletiko i večeras osvojio nove bodove, i to ubedljivo.

Beta/AP Photo/Francisco Seco

U prvoj utakmici 27. kola španske Primere, Atletiko je na svom ''Kalderonu'' savladao Sosijedad rezultatom 3:0.

Prvi korak ka trijumfu ''Jorgandžija'' napravljen je već posle osam minuta igre, kada je posle akcije domaćih po desnoj strani, Dijego Rejes nespretno reagovao u petercu gostiju i prosledio loptu u sopstvenu mrežu - 1:0.

Tim rezultatom je okončano prvo poluvreme, a tek što je počelo drugo, Saul Nigez je duplirao vođstvo Atletika - 2:0.

Sve nade u preokret gostiju otklonjene su u 61. minutu, kada je dosuđen jedanaesterac za domaće, a precizan sa bele tačke bio je Grizman, za konačnih 3:0.

Mogla je pobeda Atletika da bude još ubedljivija, ali je u 89. minutu zbog ofsajda poništen gol Anhela Koree, koji je odigrao poslednjih pola sata umesto Grizmana.

Sve golove sa ''Kalderona'' možete da vidite OVDE, a od 22 časa igraju Las Palmas i Hetafe.

Ovom pobedom, Atletiko je prišao na pet bodova vodećoj Barseloni, a trećeplasiranom Realu sada beži sedam bodova, naravno uz utakmicu više.