Preporod Lestera, Soton i Votford odigrali meč kola, Milivojević taličan za "Orlove"!

subota 04.03.2017.
18:10

Dvojica srpski reprezentativaca se vraćaju kući pevajući sa gostovanja, proradio i aktuelni šampion Lester.

EPA/HANNAH MCKAY

Dušan Tadić je  heroj pobede Sautemtona nad Votfordom na 'Vikardiž Roudu'.

Posle ranog vođstva 'Stršljenova' golom kapitena Troja Dinija, 'Sejntsi' su do odlaska na veliki odmor uspeli da preokrenu rezultat i da sačuvaju prednostu nastavu.

Tadić je postigao izjednačujući gol, a potom asistirao Nejtu Redmondu za preokret.

Ipak, Votford deset minuta preko Okake poravnava na 2:2, ali u finišu Soton golovima Manola Gabijadinija i Redmonda stiže do pobede. Tadić je bio asistent i kod četvrtog gola 'Svetaca'.

U nadoknadi je M'Baje Nijang ublažio poraz Votforda, meč je završen rezultatom 3:4!

Veliki doprinos u pobedi svog tima u gostima dao je i Luka Milivojević.

Kristal Palas je slavio protiv Vest Bromvič Albiona na 'Houtornsu' sa 2:0. "Orlove" je u vođstvo doveo Vilfrid Zaha početkom drugog poluvremena. On je fenomenalno prihvatio na grudi odličan dubinski pas Kabaja, a potom zakucao loptu u mrežu 'Vrećica'. Pobedu gostiju iz južnog Lonodna je overio Andro Taunsend pet minuta pre kraja.

Stouk je produžio svoj niz nepobedivosti na 'Britaniji' na osam utakmica. Midlsbro je ispraćen sa  najglasnijeg stadiona u Engleskoj sa dva gola u mreži, oba je postigao Marko Arnautović. Meč je završen rezultatom 2:0 za "Grnčare".

Lesteru je krenulo posle odlaska Ranijerija sa kormila. Nakon pobede nad Liverpulom u prošlom kolu, danas je na 'King Power' stadionu pao Hal.

"Tigrovi" su rano poveli preko Klukasa, kome je to bio prvenac u Premijer ligi, ali to je bilo sve od gostiju za koje je igrao i Lazar Marković. Fuks je najpre izjednačio rezultat polovinom prvog poluvremena, zatim je Marez preokrenuo posle sata igre, a konačnih 3:1 postavio je Hadlston autogolom u poslenjim trenucima meča.

Pobedu je upisao i Svonsi protiv Barnlija na 'Libertiju' u utakmici punoj preokreta. Na kraju 3:2 za 'Labudove' posle dosta uzbuđenja.

Fernando Ljorente je u ranoj fazi meča doveo domaći tim u prednost, ali je Grej sa bele tačke poravnao i pri rezultatu 1:1 se otišlo na veliki odmor. Grej je svojim drugim golom na utakmici doveo Barnli u vođstvo posle sata igre, ali ono nije dugo trajalo jer je Olson na asistenciju Gilfija Sigurdosna doneo novo poravnanje. Nova tri boda Svonsiju' doneo je 'Kralj Lavova' Ljorente u sudijskoj nadokandi.

Danas u na premijeri 27. kola Mančster Junajted i Bornmaut remizireali na 'Old Trafordu', rezultat je bio 1:1, a današnji program zatvara derbi na 'Enfild Roudu' između Liverpula i Arsenala.