18:54

'Redsi' su danas na svom 'Enfildu' ostvarili važnu pobedu u borbi za top 4.

BETA/AP Photo/Rui Vieira

Stvari su krenule loše za Klopov tim čim je počela utakmica.

Ešli Barns je u 7. minutu meča doveo Barnli u vođstvo posle odlične asistencije Lotona. Desni bek gostiju je sjajno uočio rupu u odbrani 'Redsa' i spojio sa golom svog saigrača - 0:1, muk na 'Enfildu'.

Ipak, Liverpul je do odlaska na odmor uspeo da poravna rezultat. Inicijativa je urodila plodom i u sudijskoj nadoknadi prvog dela igre Đorđino Vajnaldum je uz dosta sreće pogodio mrežu.

Nakon petnaestak minuta igre u nastavku viđen je preokret. Akcija 'Redsa' je tekla po levoj strani, Divok Origi je odložio loptu za Emrea Džana, a Turčin sa nemačkim državljanstvom sa prilično velike udaljenosti šalje loptu po zemlji u samo ćoše Hitonovog gola.

Sadio Mane je imao priliku da reši pitanje pobednika u finišu, nije bio precizan, a domaći su imali sreće što nije usledila kazna aza taj promašaj Senegalca.  U nadoknadi vremena Metju Loton hvata poluvolej sa pet-šest metara, na sreću Liverpula završio je preko gola.

Ostalo je 2:1, važna pobeda 'Redsa' nad timom koji im je uzeo skalp jesenas na 'Tarf Muru', sa ova ti boda su prekosčili Arsenal i zaseli na četvrto mesto na tabeli, ali 'Tobdžije' imaju meč manje.

48 Komentara

MightyReds
Sunday, 12.03.2017
22:19

Očajni smo od kad nam fali Hendo. Svi su danas bili nula, pogotovo prvo poluvrijeme. Matip u prvom poluvremenu u dva navrata ne zna izbaciti loptu glavom, i ako niko nije bio sa njim u zračnom duelu. YNWA i idemo dalje!

Realan tip
23:18

Napraviste od Hendersona Kantea+Makelelea+Skolsa u jednom.

Ashburton Grove
Monday, 13.03.2017
15:31

Liverpul je zaista ocajan ako mu igra zavisi od jednog Hendersona...

Liverpulovac
22:15

Prva 'prljava' pobeda Liverpula ove sezone...

Black Casper
21:58

Bitna je pobeda,prosto neverovatno koliko loših pasova za 90 minuta a to je osnova fudbalske igre.Mene zabrinjava Klajn,nema više te prodornosti,u napadu je jako loš,koliko bi nam značio da vrati staru formu,kad pogledam šta radi Volker u Sparsima,mheee...Idemo dalje!!!
Y N W A !!!!

Miloš82
10:18

Skroz si upravu, ja ne mogu da verujem koliko losih oasoca je bili, a Burnli sa 40 metara svaki u noge, jedna od losijih partuja, ali zasto uvek igramo lose partije protiv slabijih timova ????

Miloš82
10:22

Ali je Klop u pravu, moraju se dobijati ovakve utakmice, pa Celzi ima sigurno jedno 10 pobeda sa po 1:0, kad su imali jedan sut u okvir gola i gde su sad, ne moze se svaka utakmica dobiti 5:1. Ono sto zameram Klopu je vise takticnosti, malo smo predvidivu, grunemo od prvog minuta i sve snage, pa kom opsnci, kom obojci, sampionski tim Celzi, ceka svoje sanse... Ne treba srljati, ipak imam neograniceno poverenje u Klopa !!!!nYNWA !

mrancic
21:42

Sve o Klopu znamo:šta voli da jede,šts komentariše,kako se ophodi prema igračima, samo još da saznamo kad će da ga najure.Junajted i Liverpul još dugo neće do titule.

Liverpul Crna Gora
21:28
malialejandro4LFC
22:50

Neka neka,bolje neka bude tuzno a da pobedimo u bednoj tekmi,bilo bi lepo da je tuzno bilo i protiv Hala i Svonsija i tih nalupanih ekipa,pa da smo uzeli bodove,druga prica bi bila.

14:34

Ima istine :) ali je stvarno igra bila ocajna, sansu nisu napravili bukvalno...kutinjo nije znao dje se nalazi :) prevazna pobjeda svakako!

21:23

Odlika velikih timova je da pobedjuje i kada igra lose,i kada ne ide bas... Liverpul to polako uci,imaju jos dosta da rade... Falio Firminjo,koji se vratio u formu,Coutinjo duze vreme jako los,ne znam sta se desava... Steta sto je Chelsea toliko daleko,bilo bi lepse da je borba za titulu. .

MSSZRMK
00:01

Real najbolji u tome nazalost jer imaju ekipu za dominiranje u narednim godinama ali ne znaju da iskoriste.

simke1987
21:20

Tri boda su najbitnija...Igru ne želim da komentarišem, prevrne mi se želudac... Definitivno im treba dobar psiholog... Idemo dalje..LFC

Red blood
20:40

Uzasno vazna pobeda..ali igra sa slabijim timovima gde pitanje pobednika treba da se resi u 60om minutu..uopste ne uliva veru u top 4.nKao sto sam rekao pre 3-4 kola..najveca Liverpulova sansa je uzasna forma Arsenala i da se Junajted zadrzi iza..

23:08

Ima li po tebi i jedan klub da nije propao, osim Lajcapapapciga naravno?

baki_lfc
20:27

Neverovatno koliko se mucimo sa slabijim ekipama..losa igra,ali bitna su 3 boda

äxwell
20:25

Ovo je stvarno urnebesno da se Liverpul ovoliko muci protiv ovakvih timova..Barnli ih razbucao sa 30% snage u poluvremenu..Sreca se ipak osmjehnula kod izjednacujuceg gola koji je pao u savrsenom momentu..I jos jedan sut sa distance Cana je bio dovoljan za pobjedu..Ostatak utakmice su odigrali veoma pametno, bez srljanja..A sto se tice igraca najvise su razocarali Kutinjo pa i recimo Klajn..I corava koka jednom ubode zrno tako da ako nastave ovako i dalje protiv slabih timova problemima jos nema kraja..E sada ide jedna laksa protiv Sitija u gostima. lol

20:19

Čestitke Liverpulu, iskreno volio bi ovakav poredak, jedino da još ako je moguće Liverpul preskoči Tottenhama i Cityja, i možda Everton Uniteda, ali ni ovako nije loše - TATA JE ZADOVOLJAN moja dječice. Idemo mi sutra u FA kupu napuniti crveni bus i osloboditi drvosječe i panja od 110m dodatnog zamora u FA kupu.

mrancic
21:52

Da li ti navijaš za nekoga ili samo mrziš Junajted?

Bidza i Tridza
02:14

On je ogranicen kao terasa.

NIKE
00:11

Iskreno care, svake sezone jedan velikan poklekne i ja se naložim na njih, trolujem ih čitavu sezonu, prošle sezone sam ismijavao Mourinha na klupi Chelsea, LVGa u Unitedu, a ove sam krenuo sa Vengerom u 4rsenalu i Mourinhom u Unitedu - realno oni su najlošiji za sada. Iduće sezone opet mora netko biti loš, nadam se Pepica sa Cityjem pa da njih trolujem i tako u krug. Bolje da ja nerviram druge nego oni mene, zar ne, a što se tiče titula nemam ja ništa tko god da ih osvaja, Chelsea sam gotivio radi Drogbe, sad je to malo manje.

Realan tip
23:16

Kako bih volio da vas United ugazi sutra, samo zbog tebe i tebi slicnih.

L F C
20:17

Danas nismo odigrali na najboljem nivou, pogotovo prvih pola sata. Međutim, gol vajnalduma (koji je još jednom pokazao da je specijalac za golove na domaćem terenu) je došao u pravo vreme. Drugo poluvreme je druga prica, mada i tu nismo odigrali savršeno. Drugi gol nam je mnogo pomogao za nastavak utakmice, jer smo malo rasterecenije mogli da docekamo kraj. A drugi gol, koji je bio perfektan, je dao Dzan- covek koji je se nasao na udaru kriticara, ali je pokazao da nije tako. Danasnja igra nam nije bila najbolja, ali tri boda su bitna. Sve u svemu mogu reci bravo momci, idemo dalje.
Y N W A

20:14

Onaj mladi wodburn vise pokazao nego cout.i origi nOrigi me nervira zato sto ima skoro 2m i ni jedan vazdusni duel nmz dobitnPa skoci jbmu nema zida iznad tebe pa da se udaris

01:35

Decko je kao brdo,a ni jedan duel ne dobija... Imas pravo... Tesko da ce biti i solidan a o daljem ni ne pomisljam...

daka bar
20:14

jako vazna pobjeda za nas, ali jako losa igra! ovakvom igrom cemo tesko medju 4!

adis adis
20:09

Ova ekipa da igra lpnPa jedan Barnley im napravi masu prilika a oni njima iz nista 2 golanSamo ne znam cime se dice ovi Klopoljubci

(anti)talentovan lik
07:41

Nema bajo, to ti je PL, nema lakih protivnika. Ako Liverpul po toj logici ne zasluzuje da igra LS, onda ne zasluzuje niko iz top 6 trenutno jer Liverpul maltene ni sa kim tu nema negativan skor ove sezone.

adis adis
19:27

To si upravu bajo moj,al Van Galov united je bio tad prvi bas u tim duelima sa najjacima a ovamo bio taraba,realno i ne zasluzuje ovim sto prikazuju,bilo ko od ovih sto se trenutno bore za to mjesto za ligu prvaka tamo nemaju sta trazit osim prolaska grupne faze,na zalost jer ovaj kvalitet koji prikazuju nije za tamo

CZYNWA
20:08

Pobjedu definitivno nismo igrom zasluzili, ali Boze moj, bodovi se pisu. Odbrana vrlo dobra, ali to je jedino sto je valjalo danas osim Emreovog suta, kojim se izvukao za jos jednu u nizu losih partija. Lalana odigrao mozda i najslabiju utakmicu ove sezone, previse izgubljenih lopti, Kutinjo nula, Mane nemocan, Origi neinteligentan.. Kao da ovo nije onaj isti tim iz septembra/oktobra, koji je bilo uzivanje gledati. Kreator u sredini je definitivno najdeficitnija pozicija, nadam se da je i Klop to uvidio. YNWA !

RED! RED! RED!
20:06

Ova pobeda je bila na silu, ali svakako prelep gol Cana. Nadam se njegovoj formi iz prosle sezone.

20:04

Cekao sam na ovo pola sezone. PAO JE I MOCNI BARNLI!

Скаузерлија
20:04

Емре Џан не може бити играч утакмице чак ни када би се зезали. Дечко је имао двоцифрен број погрешних пасова, 3 пута му је пресечена лопта на домаћој половини терена, неколико беспотребних фаулова. Смео бих да кажем да му је ово најгора партија у дресу Ливерпула да није дао гол. Етикету најбољег играча пре заслужују Вајналдум или Матип ако уопште можемо говорити о најбољем играчу у овако ,, сивој '' утакмици. Ливерпул игра лоше против лошијих екипа и то је постала свакодневница али мислим да бисмо лакше изашли са Барнлијем на крај да смо имали Хендерсона у тиму. Без Хенда је Кутињо задужен за дистрибуију лопте не само у 3. већ и у 2. трећини терена и то се и те како одражава на његов нападачки потенцијал као и на издржљивост. Дајч је тактички брилијантно поставио меч и заслужио је бар бод али је срећа, овај пут, била на страни Ливерпула. Још Сити и Евертон и онда до краја сезоне без дербија. Не знам да ли да се радујем или да се плашим ... YNWA!