Preokret Liverpula, ''crveni'' slavili u nadoknadi sa desetoricom!

nedelja 06.03.2016.
16:26

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gostima ekipu Kristal Palasa rezultatom 2:1 (0:0).

Beta/AP Photo/Scott Heppell

Liverpul je posle ovog trijumfa osmi na tabeli sa 44 boda, dok je Kristal Palas 15. sa 33.

Jirgen Klop odlučio je da rotira pred duel sa Mančester junajtedom, pošto su Kutinjo i Staridž ostali na klupi, a šansu od prvog minuta dobili Origi i Lalana.

Nije dobro počelo po Liverpul, pošto su domaći poveli u finišu prvog poluvremena. Ledli je u 48. minutu doneo prednost domaćima, a posle samo 15 minuta ''crveni'' su ostali i sa igračem manje, Džejms Milner je u 62. minutu zaradio drugi žuti karton i direktno isključenje.

Delovalo je da će Liverpul teško doći i do boda, ali je onda u 72. minutu golman domaćih Mekarti napravio katastrofalnu grešku, nespretno je izbacio loptu samo do Firmina koji je sa dvadesetak metara lako pogodio praznu mrežu.

Klop je u finišu u igru ubacio Bentekea i Kolo Turea umesto, Origija i Firmina i upravo je Belgijanac postigao odlučujući pogodak.

U šestom minutu nadoknade vremena, sudija je je pokazao na belu tačku, a Benteke bio precizan za veliku pobedu od 1:2.

Ipak, ovaj penal će ostati sporan detalj, pošto je Dilejni uklizao i zakačio Bentekea, kontakta jeste bilo, po nečijem mišljenju dovoljno po nečijem nedovoljno za najstrožu kaznu.

Taj sporni detalj i golove sa ovog susreta pogledajte OVDE.

17:57

Samo mala korekcija prvo poluvreme je zavrseno 0-0 a ne 1-0 i drugo daleko od toga da je mreza bila prazna kada je firmino dao gol jer je lopta prosla ispod ruke golmanu palasa

17:54

E sta ti je Engleski fudbal imamo igraca vise, 1-1 rezultat igrali smo bolje, aj da branimo taj rezultat? Koji fudbal bolje JSL da sam gledao. Ono penal nije mozda je bio neki kontakt minimalan, ali nema sanse da je ono penal, ni u Spaniji ga ne bi svirali.

17:54

Poklonjena pobjeda. Sramota za FA što se tiče penala. Ali stice kazna u četvrtak! !

AxweII
18:29

Pa u tom FA je medju glavnim ljudim jedan celnik MU!! Jel stvarno mislis da bi pomagao Liverpulu? Nemoj se sakriti u rupicu ako vas porazimo u cet!!

Paisley > man scums
20:38

Kazna koja gubi od WBA? Bring it on bit**!!!

17:41

Hahaha penal niđe veze, ali mi je bilo simpatično da se jednom osetim kao glori hanter tj. da ti tim igra odvratno a na kraju trijumfuje. Najslađe pobede a ujedno i najbolnije svim protivnicima :)

Alex DeLarge
18:10

Kako ti mozes da znas kako se oseca glori hanter kad nikad nisi doziveo da tim za koji navijas osvoji titulu? :D To znaju navijaci Celsija, Arsenala, Sitija evo jos malo i Lestera, samo ces ti da se pitas kako je to jos jedno 15 godina :D

Skrtelinho
17:40

Benteke u stilu Balotellija...Predobra tehnika za izvođenje penala :D

Dragan Andric
17:39

k.p.-luzerpul-mariner 1-2 ovaj benteke je ok glumac a mariner reziser svaka cast .rajli treba da ga oceni 0 do kraja sezone ovo je sramota za premier ligu e moj klope koga ti vodis najvece luzere ravo za k.palas

Skrtelinho
17:38

Konacno da i ovaj Palace dobijemo....Penal je bio 50-50...

John Cena
17:37

Klop je nevidjeni ludak. Malo ko je verovao da ce da preokrenu kad su gubili 1-0 i to sa igracem manje. Ovaj Liverpul stvarno ne moze bez drame

Kloptothekop
17:33

Ako nista,makar mi je drago jer su trudili i bili bolji i sa igracem manjem! Idemo dalje ! YNWA

Guardian Anubis
17:32

Penala nigde, ali hrabro su igrali sa 10-oricom.. I mnogo bolje bez Milnera moram priznati... Neverovatno je kako ne mogu zadržati konstantnost..Ova tim i ekipa koja je razmontirala Siti nebo i zemlja...Ipak veoma bitna pobeda..

Kralj Stiven
17:31

Bolje smo igrali sa 10 igraca,Emre Can i Lovren odlicni i najbolje od svega sto je Firmino nastavio svoj golgeterski niz.Sto se tice penala ne znam da li je bio,na prvi pogled cini mi se da nije,ali verujem da ce izaci snimak iz pravog ugla koji ce dati odgovor.Uvek sam bio iskren i sad cu i da nije bio penal neka samo da smo pobedili ovaj mrtvi Palas ( Bolasi i Zaha narocito ) u 2016 se raspadaju i uvek protiv nas moraju da odigraju na visokom nivou,ali eto konacno da skinemo to prokletstvo.

Emre Can
17:37

Lovren MOTM... Ako ovako nastavi ne gine mu 1. postava iduce sezone, on je na ovom nivou odlican stoper, ako naravno moze da drzi ovakve igre.. Lovren-Matip ne bi bilo lose, videcemo

Igorr
17:31

Smesan penal je dobio Liverpul. Jos smesniji im je kapiten Henderson, jako slab igrac... Firmino im je ubedljivo najbolji igrac, jedno od najboljih pojacanja u celoj PL ove sezone. Vec sam rekao da je bolji od Kutinja, vreme ce pokazati da jeste.

Liverpool_Zvezda
17:30

Zamoliću navijače Liverpula da se ne raduju ovoj pobedi. Golman i sudija nam poklonili golove, ono nije prošlo pored penala.

17:29

Najsmesnije dosudjeni penal u istoriji fudbala,sudjenje u Engleskoj iz utakmice u utakmicu sve gore

Emre Can
17:36

Ne preteruj. Nije bio penal, ali preterujes... Teska odluka za sudiju koji je u losoj poziciji, cak ni pomocnik nije mogao najbolje da vidi, nema kontakta za penal ali najmesnije u istoriji fudbala, glupost si rekao

AxweII
18:27

Emre, kontakta ima...Ja stvarno ne kontam gdje vi gledate u tim momentima..Kontakt koljenom u padu slepci jedni...

17:38

Ajmo sad da plačemo svi kolektivno možda nešto promenimo. A, da. . .

Emre Can
17:29

Firmino najbolje pojacanje jos od Kutinja i Staridza, Lovren najbolji stoper u klubu od dolaska Klopa.

17:43

Imas nesto da izjavis na racun sudija i srece? :D

18:46

Prva utakmica u poslednje 2 godine da nam sreća i sudije pomognu, prva.

Emre Can
18:34

Imam, ali biram sa kim razmenjujem misljenja, tako da ne dolazis u obzir, oprosti u svakom slucaju.