Preokret Arsenala, ''Jarčevi'' ostali praznih šaka!

četvrtak 14.09.2017.
23:55
Izvor: Sportske.net, Beta

Posle jednočasovnog kašnjenja, odigrana je utakmica između Arsenala i Kelna u Zvezdinoj Grupi H. ''Tobdžije'' u drugom poluvremenu napravile preokret i osvojile ceo plen.

EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Posle remija u Beogradu, između Crvene zvezde i BATE Borisova, utakmicom u Londonu kompletirano je prvo kolo u Grupi H Lige Evrope.

Arsenal je opravdao ulogu favorita, iako u kombiovanom sastavu i iako je na poluvremenu bio u rezultatskom minusu. Na kraju, 3:1 za ekipu Arsena Vengera.

Iznenađenje na ''Emirejtsu'' nagovestio je Kordoba, vodećim golom za Keln, već u devetom minutu meča - 0:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a u međuvremenu je, od 35. minuta zaigrao i naš Miloš Jojić u ekipi gostiju. On je zamenio povređenog Hektora.

Ali, u drugom poluvremenu druga slika na terenu. Već u 49. minutu Arsenal je stgao do izjednačenja golom Seada Kolašinca, koji je u poluvremenu zamenio Holdinga.

Na potpuni preokret čekalo se do 67. minuta, kada je Aleksis Sančez postigao evrogol za vođstvo Arsenala od 2:1.

Sve dileme oko pobednika večerašnjeg meča rešio je Beljerin, pogotkom u 82. minutu, za konačnih 3:1.

Arsenal: Ospina, Holding (Kolašinac od 46.), Mertesaker, Monreal, Beljerin, Ivobi, Elneni, Maitland, Volkot, Žiru, Sančez.

Keln:
Horn, Klunter (Osako od 76.), Mere, Hajnc, Rauh, Leman, Coler (Rise od 65.), Hoger, Hektor (Jojić od 35.), Bitenkur, Kordoba.

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga pobedili su večeras u Skoplju Vardar sa 5:0, u utakmici prvog kola Grupe L u Ligi Evropa.

Dvostruki strelac bio je Aleksandar Kokorin, koji je postigao golove u šestom i 21. minutu, a gol je postigao i kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Branislav Ivanović, u 66. minutu. Strelci su bili još Artem Džuba u 39. i Emilijano Ridjoni u 89. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Real Sosijedad je kao domaćin pobedio Rozenborg sa 4:0.

Fudbaleri Lacija pobedili su na gostujućem terenu holandski Vitese sa 3:2 u prvom kolu Grupe K.

Domaći su poveli u 33. minutu preko Tima Matavca, a izjednačio je Marko Parolo u 51. minutu. Šest minuta kasnije Vitese je ponovo poveo, a strelac je bio Brajan Linsen, dok je Ćiro Imobile izjednačio u 67. minutu. Pobedu Laciju doneo je Alesandro Murdja u 75. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Nica je kao gost pobedila Varegem sa 5:1.

Fudbaleri Olimpika pobedili su u Marseju Konjaspor golom Adila Ramija u 48. minutu u utakmici u Grupi I, a u drugom meču te grupe Gimaraeš i Salcburg odigrali su 1:1

Fudbaleri Steaue pobedili su u Bukureštu Plzenj sa 3:0, a u drugom meču Grupe G Hapoel Ber Ševa pobedio je Lugano sa 2:1.

U Grupi J Ostersunds je na gostovanju pobedio Zorju sa 2:0, dok su bez golova odigrali Herta i Atletik Bilbao.