15:20

Nula na premijeri 9. kola Premijer lige.

BETA/AP Photo/Rob Griffith

Uprkos vrlo dobroj fudbalskoj predstavi na 'Din Kortu', mreže su mirovale na prvom meču 9. kola Premijer lige.

Gosti iz svernog Lonodna su imali više loptu u svom posedu od 'Trešnjica' i stvorili više prilika za gol od rivala, ali to nije bilo dovoljno za trijumf.

Prvo uzbuđenje zbilo se pred golom 'Pevaca' na samom startu meča kada je Loris odlično ukrotio pokušaj Denijelsa, potom su Poketinovi puleni zapretili preko Lamele koji je sa distance podogio mesto gde se spajaju prečka i stativa, a zatim i Eriksena, kada se istakao Boruc.

U drugom poluvremenu najzreliju za 'Sparse' priliku imao je levi bek Totenhema Dani Rouz, ali je Artur Boruc odlično intrevenisao.

Desetak minuta pre kraja videli smo nesportski potez Muse Sisoka, francuski reprezentativac je zaslužio da bude isključen, zavukao je lakat Arteru, međutim sudiji Poson mu nije pokazao ni žuti karton.

Bornmaut je u poslednjim trenucima meča mogao i do celog plena, Afobe je tukao preko gola iz izgledne situacije.

Ostalo je 0:0, a ova utakmica ostaće upamćena i po tome što je Džek Vilšer, koji ove sezone nastupa za 'Trešnjice' kao pozajmljen igrač Arsenala, proveo na terenu svih 90 minuta još od 13. septembra 2014. godine.

Totenhem ostaje neporažen posle devet odigranih kola, sa skorom od pet pobeda i četiri remija i 19 osvojenih bodova se izjednačio sa vodećim dvojcem Mančester Sitijem i Arsenalom. Bornmautu je ovo četvrti meč u nizu bez poraza i sa skorom 3-3-3 i 12 osvojenih bodova nalazi se u sredini tabele.