Prazne puške na ''Kalderonu'', čudesni Oblak, Atletiko ide dalje!

sreda 15.03.2017.
22:36

Posle goleade u Leverkuzenu, publika u Madridu nije videla nijedan gol večeras, ali se navijači Atletika neće buniti zbog toga.

EPA/ZIPI
EPA/ZIPI

Fudbaleri madridskog Atletika plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su večeras u revanš meču osmine finala remizirali bez golova sa Leverkuzenom - 0:0.

Podsetimo, prvi meč u Nemačkoj je završen pobedom Madriđana rezultatom 4:2.

Prvi deo igre nije doneo mnogo zanimljivog sadržaja. Atletiko je tek u finišu ovog delča igre uspeo da stvori dve lepe prilike, prvo preko Koree u 38. i Kokea dva minuta kasnije, ali je golman ''Farmaceuta'' Bernd Leno bio na visini zadatka.

Sredinom drugog poluvremena rasplamsala se borba. U 68. minutu meča, gosti su u jednoj akciji imali čak četiri velike prilike, ali je golman Atletika Jan Oblak napravio pravi podvig. Prvo je zaustavio udarac Branta, pa onda i Volanda i još par pokušaja gostiju i tako na spektakularan način sačuvao svoju mrežu!

Pomenute Oblakove bravure nalaze se u prilogu...

-- --

Dva minuta kasnije, prilika i na drugoj strani, Grizman je pripretio, ali nije bio precizan.

U 73. minutu nova opasnost pred golom Atletika. Ovoga puta je Belarabi snažno šutirao iakosa sa desne strane, Oblak je kratko odbio tu loptu na koju je natrčao Ćićarito, ali ju je poslao preko gola.

Usledio je ponovo još jedan mirniji period igre, da bi u 85. minutu Grizman povukao polukontru, na kraju uposlio Saula, čiji udarac zaustavlja Bernd Leno.