''Prazne puške'' Lestera i Sitija, zgusnuto na vrhu!

utorak 29.12.2015.
22:36

Derbi 19. kola Premijer lige, Lester i Mančester siti remizirali su rezultatom 0:0 (0:0).

euroleague.net

Nakon ove podele bodova, Lester se izjednačio na vrhu tabele sa Arsenalom, dok je Siti ostao na tri boda manje od vodećeg dvojca.

Prvu pravu šansu na utakmici imali su gosti u 18. minutu kada je Sterling pobegao sporoj odbrani Lestera, a potom vratio za De Brujnea, ali je njegov udarac zaustavio golman Šmajhel.

Lester je pretio preko bokova, uglavnom preko najopasnijeg igrača Rijada Mareza, kao i Vardija, ali je odbrana Sitija odoloveala napadima ''lisica''.

Na drugoj strani, kako je vreme odmicalo, sve opasniji je bio Sterling, koji je u samo prvih 45 minuta imao tri udarca u okvir gola, ali je Šmajhel večeras bio na visini zadatka. Svoju levicu oprobao je i naš Aleksandar Kolarov na isteku pola sata igre, ali je njegov udarac završio zamalo pored gola.

U drugom delu igre, Siti je nastavio da dominira u polju, dok su ''lisice'' prepustile posed lopte, igrale tvrdo na sredini terena i čekale svoju šansu.

Prva zvezda Sitija Kun Aguero i dalje vuče posledice višenedeljne pauze zbog povrede, pa je neprimetnog Argentinca u 64. minutu zamenio Vilfred Boni. Siti je njegovim ulaskom dobio igru u dubinu, ali su stameni štoperi Hut i Morgan pronalazili rešenje da ga neutrališu.

Domaći su najopasniji pokušaj imali 15 minuta pre kraja, kada je Fuks posle uigrane akcije sa Marezom, iz slobodnog udarca gađao prvi ugao, ali se istakao i Džo Hart.

Manuel Pelegrini je ostajao bez rešenja, pa je u igru uveo i Hesusa Navasa umesto Davida Silve, dok je zanimljivo na drugoj strani, Klaudio Ranijeri odlučio da ubaci napadača Uljou umesto Inlera.

Finiš utakmice bio je zanimljiv na obe strane pošto su i jedni i drugi želeli tri boda, Lester je poslednjih pet minuta pritisnuo goste, ali golova nije bilo.