nedelja 29.11.2015.
22:29

Gostovanje Sevilji jeprava noćna mora za najjače španske klubove ove sezone.

BETA/AP Photo/Czarek Sokolowski

U poslednjoj utakmici 13. kola španske Primere, fudblaeri Sevilje slavili su pred svojom publikom minimalnu pobedu nad Valensijom.

Andalužani su bili bolji rival tokom celog sustreta, a pravo je čudo kako su 'Slepi miševi' uspeli da sačuvaju mrežu u prvom poluvremenu.

Fernando Ljorente je u razmaku od tri minuta imao dve dobre prilike za gol, nedugo potom je izblokiran i pokušaj Banege, ali deset minuta pred odlazak na odmor gosti ostaju sa igračem manje na terenu pošto je drugi žuti karton zaradio Žoao Kanselo.

U finišu prvog poluvremena beležimo pokušaj Konopljanke, ali je i on izblokiran.

Međutim, brojčano inferiornija Valnesija je kapitulirala nakon pet minut aigre u nastavku.

Bila je to duga akcija Sevilje kojaje počela od levog beka Eksudera, on je ostao u protivničkom šesnaestercu, Ever Banega mu je fenomenalno asistirao spoljnim delom košačke, a ovaj iz prve pronalazi put do mreže.

Na isteku sata igre Metju Rajan je fantastičnom intrevencijom sprečio Marijana da duplira prednost domaćina, u poslednjih 15-ak minuta 'Slepim miševima' je posao bio dodatno otežan jer su ostali sa devetoricom pošto je pocrveneo i Fuego, ali rezultat je ostao 1:0.