Posle Partizana, i PSV zadao težak udarac Alkmaru!

nedelja 29.11.2015.
18:42

Tri dana posle utakmice sa Partizanom i poraza od crno-belih u petom kolu Lige Evrope, holandski AZ Alkmar ubedljivo poražen od PSV-a u Ajndhovenu.

BETA/AP Photo/Matthias Schrader

U poslednjoj utakmici 14. kola holandskog šampionata, PSV je na svom terenu savladao ekipu AZ Alkmara rezultatom 3-0.

Partizanov rival u Ligi Evrope je već posle prvog poluvremena bio na kolenima u današnjem susretu.

Posle samo tri minuta igre u prvom poluvremenu, domaći su poveli autogolom štopera AZ-a Lukasena, a već u 15. minutu de Jong je duplirao prednost svog tima.

Isti igrač je postavio i konačnih 3-0 u finišu prvog poluvremena, a da ovo nije bilo Lukasenovo veče, fudbaler AZ-a je potvrdio i u 60. minutu meča, kada je zaradio direktan crveni karton, pa je tim iz Alkmara u poslednjih pola sata imao igrača manje.

Naš Rajko Brežančić je i ovoga puta odigrao svih 90 minuta u gostujućoj ekipi.

AZ-u je ovo šesti poraz u 14 odigranih kola i nalazi se na 10. mestu sa 18 osvojenih bodova.

PSV se učvrstio na trećem mestu sa 31 bodom, iza vodećeg Ajaksa sa 35 i Fejenorda sa 32 boda.