Portugalci spasili 'Kneževe', 'Žirondinci' osvojili Monpelje

subota 09.01.2016.
21:54

Odigrano je 4 meča 20. kola Lige 1.

Beta/AP Photo/Lionel Cironneau

Derbi gornjeg dela tabele odigrale su ekipe Anžea i Kaena. Domaći sastav je slavio, rezultatom 2-0, i tako postao najbliži pratilac vodećem PSŽ-u.

Domaći tim je poveo u 41. minutu preko Pjerika Kapela. Tačku na ovaj meč stavio je Ketkeofonfon u 74. minutu.

Monako je na svom stadionu 'Luj II' igrao nerešeno protiv ekipe Gazalek Ažaksijo, rezullatom 2-2.

Ekipa sa Korzike je u prednost došla već u 9. minutu preko Butaiba, da bi Šimbumbu u 31. minutu udvostručio prednost gostiju. 'Kneževi' su u 51. minutu smanjili prednost, nakon što je Fabinjo bio siguran 'sa kreča'. Onda su na scenu stupili Portugalci, i u 73. minutu Rikardo Karvaljo donosi izjednačenje, nakon asistencije Fabija Koentra.

Monpelje je na svom 'La Mosonu' poražen od ekipe Bordoa, rezultatom 1-0.

'Žirondinci' su došli u prednost u 16. minutu, preko Diabatea, što je bilo dovoljno za pobedu.

Rems je u 'derbiju začelja' na svom terenu poražen od ekipe Tuluza, rezultatom 1-3.

Domaćin je u 12. minutu poveo preko Devoa, ali su gosti u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat u svoju korist, het-trikom Ben Jedera u 51. 66. i 90. minutu.

U pobedničkom timu, srpski fudbaler Aleksandar Pešić je odigrao poslednjih 15. minuta, dok je Uroš Spajić meč posmatrao sa klupe.

Ren i Lorijen su na 'Roazon parku' odigrali zanimljiv meč, koji je završen podelom bodova, rezultatom 2-2.

Gosti su poveli već na samom startu meča, nakon što je fudbaler Rena Dianje postigao autogol u 4. minutu. Varis je u 22. minutu udvostručio prednost gostiju. Ipak, ekipa sa Roazona se nije predavala, pa je preko Dembelea i Boge već do poluvremena došla do izjednačenja.