subota 04.03.2017.
21:22

Fudbaleri Porta slavili su više nego ubedljivo u 24. kolu portugalske Primeire.

EPA/ESTELA SILVA

Izabranici Nuna Espirita Santa slavili su na svom "Dragau" sa ubedljivih 7:0 (2:0) protiv jednog od najslabijih timova u ligi i tako se makar do večera popeli na vrh tabele.

Poveli su u 31. minutu preko bivšeg igrača Atletiko Madrida Olivera Toresa, a Brahimi je 15 minuta kasnije povisio na 2:0.

Prvo poluvremen nije ukazivalo da bi Nasional mogao da doživi katastrofu, ali je domaćin to nagovestio nakon samo deset minuta igre u nastavku.

Andre Silva je najpre u 52. minutu povisio na 3:0, da bi do četvrtog gola domaćin došao samo tri minuta kasnije preko Tikinja Soareša.

Migel Lajun je u 63. minutu postigao peti gol, da bi devet minuta kasnije Tikinjo Soareš svojim drugim golom povisio na ubedljivih 6:0.

Konačan rezultat je u 89. minutu postavio Andre Silva svojim drugim golom na meču i 15. u sezoni.

Porto je sada prvi sa dva boda više od Benfike, koja svoj meč 24. kola igra večeras protiv Feirenšea u gostima.