Poraz Vasiljevićeve Osasune na 'Anoeti'

Autor: Boban Filipović
nedelja 05.02.2017.
20:23

Dobro su otvorili utakmicu gosti iz Pamplone, ali je u nastavku došao do izražaja kvalitet Real Sosijedada.

sportske.net

Fudbaleri Real Sosijedada opravdali su ulogu favorita protiv Osasune u 21. kolu španske Primere, ali su do pobede došli teže no što se očekivalo.

Sin bivšeg jugosllovenskog reprezentativca i legende mostarskog Veleža Meha Kodra, Kenan, doveo je četu srpskog trenera Petra Vasiljevića u vođstvo u 25. minutu meča i gosti sa minimalnom prednošću odlaze na odmor.

Međutim, u nastavku Sosijedad pravi preokret i u inetrvalu od 15 minuta postiže tri gola.

Prvo je Raul Navas poravnao rezultat u 62. minutu, zatim se upisao i Karlos Vela deset minuta kasnije, a u 77. minut Huanmi postiže gol samo što je ušao u igru umesto Vele.

Serhio Leon je u 79. minutu vratio Osasunu u igru, ali ispostavilo se da je samo ublažio poraz.

Završeno je rezultatom 3:2, Real Sosijedad se vratio u trku za plasman u Ligi šampiona, dok Osasuna ostaje na deobi poslednjeg mesta na tabeli, osam bodova daleko od opasne zone.