Ponovo Mrđa! Pogodio i u derbiju!

nedelja 04.10.2015.
11:00

Bivši napadač Crvene zvezde nastavlja sa odličnim partijama i golovima u dresu japanske Omije.

ardija.co.jp

Japanska J2 liga ulazi u samu završnicu, a današnji duel između Ivate i Omije Ardije bio je derbi dve prvoplasirane ekipe koje ćemo, po svoj prilici, naredne sezone gledati u elitnom rangu takmičenja.

Domaća Ivata je prvo poluvreme dobila sa 2-0, ali su u nastavku Dragan Mrđa i drugovi ''dodali gas'' i uspeli da izjednače na konačnih 2-2 i tako zadrže veliku prednost na čelu tabele, od čak deset bodova razlike u odnosu na današnjeg rivala.

Golovima u 6. i 21. minutu Adailton je doneo prednost domaćima, preokret je najavio Ienaga u 70, a izjednačenje lideru doneo je Dragan Mrđa, pogotkom u 81. minutu.

Današnji pogodak je ukupno 14. Dragana Mrđe od početka sezone u J2 ligi. Ispred njega na listi strelaca su samo Botrojd iz Ivate sa 17 i fudbaler Kjota Oguro sa 15.