Pokrenuo se Arsenal!

subota 29.11.2014.
15:36

Odlična partija Arsenala na današnjoj utkamici protiv Vest Bromvič Albiona, na kraju je zabeležena minimalna pobeda rezultatom 1:0.

Beta/AP Photo/Tim Ireland

Fudbaleri Arsenala su nakon sjajne partije protiv Borusije iz Dortmunda sada pobedili i u Premijer ligi nakon dva poraza. Žrtva je viđena u vidu ekipe Vest Bromvič Albiona, ova ekipa je poražena rezultatom 1:0.

Arsenal je krenuo ofanzivno, bili su bolja ekipa na samom startu, ali nisu uspeli da stvore neku ozbiljniju priliku pred golom Bena Fostera. Možda najbolju priliku propustio je Dani Velbek kada je dobio sjajnu loptu kroz sredinu, ali je golman Bromvič Albiona bio odličan, odlično mu je ušao u šut i sprečio pogodak.

Ipak, mogao je da bude veliki tragičar nekoliko minuta nakon te prilike. Igrao se sa Olivijeom Žiruom na 7-8 metara od korner zastavice, ovaj mu je oduzeo loptu i šutirao levom nogom na prazan gol, ali nije uspeo da pogodi iz neugodne pozicije.

Pokušavali su i Remzi i Sančez do kraja, ali nije bilo golova u prvom delu.

VBA nije uputio niti jedan šut ka golu Arsenala u prvom delu igre.

U drugom poluvremenu ponovo je Arsenal napadao, a konačno je odbrambeni bedem domaćih probijen u 60. minutu.

Santi Kazorla je uputio sjajan centaršut sa leve strane, visoko je skočio Velbek koji upućuje odličan udarac glavom. Ben Foster je zakačio loptu, ali nedovoljno dobro, ona je ušla u mrežu - 0:1!

Bio je ovo drugi uzastopni gol Danija Velbeka kada je igrao na ovom stadionu.

Bezopasan je bio VBA sve do 81. minuta meča.

Nakon jedne ubačene lopte u šesnaesterac Arsenala odlično je skočio Saido Berahino, ali je pogodio prečku, Arsenal je imao dosta sreće u ovoj situaciji.

Priveli su meč kraju fudbaleri Arsenala kako je to od njih tražioArsen Venger, tako da nije bilo promene rezultata.

Problem za ovu ekipu svakako jeste povreda i Monreala koji je morao da izađe sredinom prvog poluvremena.