"Poker" Sparsa na "Vikardiž roudu"!

nedelja 01.01.2017.
16:20

Fudbaleri Totenhema slavili su na gostovanja ekipi Votforda u okviru 19. kola Premijer lige.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Izabranici Maurisija Poketina potpuno su nadigrali "Stšljenove" u malom londonskom derbiju.

Već na poluvremenu je bilo jasno da će gosti odneti sve bodove, kako su nakon 45 minuta igre vodili sa 0:3.

Na kraju je bilo 1:4 (0:3) u korist "Pevaca", koji su tako preskočili Mančester siti i popeli se na treće mesto PL.

Hari Kejn je načeo mrežu Gomeša u 27. minutu. Engleski napadač je suviše lako pobegao uspavanoj odbrani domaćeg sastava, Tripije je uočio da njegov napadač ima puno prostora, progirao ga je, a on je lako zatresao mrežu.

Samo šest minuta kasnije, ponovo tandem Tripije - Kejn stupa na scenu. Desni bek je uputio sjajan centaršut, Kejn je lako sproveo loptu u mrežu Votforda.

Indisponirana odbrana "Stršljenova" pravi katastrofalnu grešku u 41. minutu, koju odmah kažnjava Dele Ali za 0:3.

U nastavku, nakon samo minut igre, nova greška Macarijevih izabranika, Kejn dolazi do lopte i sjajno pronalazi Alija u kaznenom prostoru domaće ekipe, koji po drugi put matira Gomeša.

Do kraja je tempo utakmice opao, domaći su uspeli da ublaže poraz u nadoknadi, kako se u strelce upisao Junes Kabul.

Totenhem je nakon ovog trijumfa treći na tabeli sa 39 bodova, dok je Votford pao na 13. mesto sa 17 bodova manje.