"Poker" Olimpika iz Marselja protiv fenjeraša

Autor: Boban Filipović
nedelja 05.03.2017.
17:04

Ekipa Rudija Garsije je bila ubedljiva na gostovanju u Lorijenu i zakovala rivala za dno tabele.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Olimpik je nastavio da igra po sistemu toplo-hladno.

Nakon katastrofe na svom 'Velodromu' protiv najljućeg rivala Pari Sen-Žermena u prošlom kolu, četa Rudija Garsije je kao gost razbila Lorijen.

Rolando je već u šestom minutu načeo fenjeraša Lige 1, a u 19-om je Dimitri Paje bacio magiju i duplirao prednost na asistenciju Tuvana petom.

Gosti iz Marselja su završili posao posle desetak minuta igre u drugom poluvremenu, Florijan Tuvan je u 53. minutu pogodio za 0:3, a tri minuta kasnije zabeležio drugu asistenciju na utakmici spojivši sa golom Morgana Sansona.

Lorijen je do kraja meča samo ublažio poraz, rezervista Benjamin  Mukanđo je postavio konačnih 1:4 u 73. minutu.

Olimpik će posle 28. kola biti šesti na tabeli sa 20 bodova manje od vodećeg trija, a Lorijen će posle četvrtog uzastopnog poraza ostati na dnu.