nedelja 18.12.2016.
19:41

Ajaks je na svom stadionu ugostio PSV u okviru 17. kola Eredivizije.

BETA/AP Photo/Peter Dejong

Amsterdamski Ajaks bio je domaćin velikog holandskog derbija na svojoj "Amsterdam Areni", na kraju ipak nije bilo pobednika.

Prilika je bilo na obe strane, Ajaks je za trunku bio bolji rival ali su na kraju ipak ostali bez celog plena. Nakon posledjeg sudijskog zvižduka na semaforu je stajalo 1:1 (0:0).

Prvo poluvreme je završeno bez golova, a trener "Kopljanika" je u periodu od samo pet minuta sredinom prvog dela igre morao da napravi dve izmene. Umesto El Gazija i Dolberga u igru je uveo Kasijeru i Černija.

Ajaks je poveo na samom startu drugog poluvremena, strelac je bio kapiten Dejvi Klasen u 48. minutu.

Od tog trenutka, PSV do 70. minuta koristi sve tri izmene, ubacio je Koku Siema de Jonga, Brenea i Isimat-Mirina, a bivši fudbaler Ajaksa i Njukasla, stariji od braće de Jong, Siem, uspeo je i da donese izjednačenje.

Pogodio je mrežu domaće ekipe u 80. minutu, ispostavilo se da je to i konačan rezultat velikog derbija.

Ovaj rezultat najviše odgovara ekipi Fejenorda, koja krupnim koracima hita ka osvajanju lige ove takmičarske godine.

Nakon ovog remija roterdamski sastav ima pet bodova više od drugoplasiranog Ajaksa, osam od trećeplasiranog PSV-a.