Počelo EP za kadete, moćni Nemci! Fudbaleri Partizana, Zvezde, Vojvodine nastupili za selekciju BiH

četvrtak 04.05.2017.
13:48

Danas je u Hrvatskoj odigrana prva utakmica prvog kola Grupe C Evropskog U17 prvenstva, u kojoj se takmiči i reprezentacija Srbije.

uefa.org
uefa.org

Sastale su se selekcije Nemačke i Bosne i Hercegovine, a mladi ''Panceri'' su opravdali ulogu favorita veoma ubedljivom pobedom od 5:0.

Nemci su poveli već u drugom minutu, golom Larsa Lukasa Maija, a četrnaest minuta kasnije Jeboa je sa desne strane asistirao za Keitela koji sa dva metra šalje loptu u mrežu za 2:0.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, koje je het-trikom obeležio Jan Fiet Arp. On je mrežu  golmana Kršića tresa u 51, 52. i 62. minutu, za konačnih 5:0.

U ekipi Bosne i Hercegovine nastupilo je i nekoliko igrača iz naših najboljih klubova - Tegeltija iz Vojvodine, Vještica iz Partizana, Šikanjić, Santrač i Brkić iz Crvene zvezde.

Sada svi jedva čekamo naredni meč u ovoj grupi, već od 16:30h, kada se sastaju reprezentacije Srbije i Republike Irske.