Po bod za Meksiko i Boliviju

Autor: Boban Filipović
subota 13.06.2015.
04:09

Druga utakmica na Kopa Amerika u Čileu odigrana je na stadionu "Sausalito" u Vinji del Mar i završena najnepopularnijim rezultatom.

Beta/AP Photo/Silvia Izquierdo

Iako je pre svega bila orjentisna na odbranu svog gola, Bolivija je bila konkretniji rival u prvom poluvremenu.

Rikardo Pedriel je u 15. minutu imao veliku priliku da matira gomana 'Sombrerosa' Koronu, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Nova uzbuđenja pred golom Meksika u finišu prvog dela igre, najpre je Korona odličnom intrevencijom ukrotivo bombu Kamposa, a da bi potom, nakon kornera Raldes tukao glavom i bio zamalo neprecizan.

Chile Soccer Copa America Mexico Bolivia

U nastavku druga slika, Meksiko apsolutno dominira, stvara prilike, ali se Bolivijci lavovski brane.

Hesus Manuel Korona, Raul Himenez i Visente Vuoso su imali lepe prilike za 'Trikolore', ali put do mreže nisu pronašli.

Dosta žara u igri, u poslednjih 15-ak minuta Meksikanci su u dva maha tražili penal. Prvi put je sudija procenio da se radilo o remplovanju kada su u duelu bili Morales i Akvino, koji je sredinom drugog poluvreemna ušao u igru umesto legendarnog kapitena Rafe Markeza kome je ovo bio 128. nastup u dresu sa državnim grbom; drugi put da je lopta pogodila jednog defanzivca Bolivije u ruku u prirodnom položaju.

Na kraju 0:0, po bod za obe ekipe, Bolivija ima više razloga za zadovoljstvo zvog ovakvog scenarija.

APTOPIX Chile Soccer Copa America Mexico Bolivia

Inače, Meksiko je došao na Kopa Amerika dosta oslabljen, seletor Migel Erera nije poveo Ćićarira Ernandeza, braću Dos Santos, Ektora Ereru, Andresa Guardada, Mema Očou, nema ni od ranije precrtanog Karlosa Vele... Ipak, 'Vaška' tvrdi da ovo nije B reprezentacija, iako u javnosti preovladava takvo gledište.

Podsetimo, juče je domaćin na otvaranju u Santjagu savladao Ekvadorce, pa situacija na tabeli nakon prvog kola u grupi A izgleda ovako:

U narednom kolu se sastaju Čile - Meksiko i Ekvador - Bolivija.