''Pljuštali'' golovi u Bundesligi, Lajpcig ubedljiv, Hofenhajm i dalje ispred Dortmunda

subota 15.04.2017.
17:28

Šest utakmica, šest pobeda domaćih ekipa u 29. kolu Bundeslige. Osam golova u Hofenhajmu!

Beta/Ina Fassbender/dpa via AP

U centru pažnje ovog popodneva bio je duel u Dortmundu, gde je domaći tim savladao ekipu Ajntrahta sa 3:1.

Prvo poluvreeme obeležili su prelepi golovi na obe strane. Marko Rojs je već posle tri minuta igre ''načeo'' goste majstorskim pogotkom petom, na asistenciju Pulišića sa desne strane.

Taj gol možete da vidite OVDE, a na isteku prvih pola sata igre, gosti su stigli do izjednačenja Fabijanovim projektilom sa preko 25 metara. Lopta je završila u gornjem desnom uglu Burkeovog gola - 1:1.

Taj rezultat ostao je na snazi samo pet minuta, a onda je na drugoj strani, na sličan način uzvratio Sokratis, s tim što je udaljenost bila manja. Fudbaler Dortmunda je uputio neodbranjiv udarac sa ivice šesnaesterca za 2:1 u korist ''Milionera''.

Taj rezultat ostao je na snazi sve do 85. minuta, a onda je Obamejang rešio sve dileme oko pobednika. On je najpre intervenisao u svom kaznenom prostoru i započeo kontru koju je na kraju i realizovao posle asistencije Dembelea, za konačnih 3:1

Naš Mijat Gaćinović je i ovoga puta bio starter u ekipi Ajntrahta, odigrao je solidan meč, u 23. minutu je imao lepu priliku da se upiše u strelce, ali je Burki odlično intervenisao.

Najubedljiviji je bio drugoplasirani Lajpcig, koji je pred svojim navijačima deklasirao ekipu Frajburga sa 4:0 i dodatno se učvrstio na drugoj poziciji, iza neprikosnovenog Bajerna.

Seriju golova započeo je Poulsen u 36. minutu, a samo šest minuta kasnije već je bilo 2:0, posle pogotka Vernera.

U nastavku, Keita u 51. i Deme u 90. postavljaju ubedljivih 4:0 u korist Lajpciga.

A za to vreme u Hofenhajmu pravi festival golova i nova pobeda domaćeg tima, ovog puta nad Menhengladbahom od 5:3.

Hofenhajm je golovima Šalaja u 9. i 24. minutu poveo sa 2:0, ali je do kraja prvog poluvremena Menhengladbah uzvratio istom merom, i to preko Vestergarda u 31. i Štindla u 35. minutu - 2:2.

Novo vođstvo Hofenhajmu doneo je Demirbaj u 58. minutu, a sedamnaest minuta kasnije Ut je povisio na 4:2 i činilo se tada da je pitanje pobednika rešeno.

Ipak, gosti se već u 78. minutu vraćaju u igru pogotkom Dahuda, ali više od toga danas nisu mogli. Naprotiv, u poslednjim trenucima meča, Demirbaj je svojim drugim golom postavio konačnih 5:3 u korist Hofenhajma.

Ovom pobedom Hofenhajm je zadržao treće mesto na tabeli, sa bodom prednosti u odnosu na Dortmund.

Najneefikasniji meč odigran je u Majncu, gde je domaćin slavio protiv Herte golom Lace u 45. minutu - 1:0.

A poput Majnca, važne bodove u borbi za opstanak osvojio je i Augsburg, koji je na svom terenu bio bolji od Kelna - 2:1.

Glavni deo posla domaći su završili u prvom poluvremenu, kada su preko Hinteregera u petom i Verhaga u 23. iz jedanaesterca stekli dva gola prednosti. Keln je tu prednost prepolovio u 65. minutu, autogolom Maksa, ali je Augsburg do kraja zadržao minimalnu prednost.

Naš Miloš Jojić bio je starter u poraženoj ekipi, ali je na terenu proveo samo 45 minuta.

I konačno, današnji popodnevni program kompletirao je i Volfsburgm, ubedljivim trijumfom nad Ingolštatom od 3:0.

''Vukovi'' su poveli na kraju prvog poluvremena, autogolom Zutnera, a sve dileme u nastavku rešili su Junus Mali i Mario Gomez za konačnih 3:0.

Derbi je na programu od 18:30h, kada se sastaju Leverkuzen i Bajern.