22:47

Veoma burno veče na ostrvu gde su bili na programu mečevi vanrednog 28. kola EPL. Minimalac Čelsija, Mančster Junajteda, Mančester Siti slomio otpor fenjeraša, Arsenal i Liverpul nastavili seriju pobeda. Po tri boda uzeli Totenhem i Stouk.

Beta/AP Photo/Alastair Grant

Prštalo je na gradskom derbiju na 'Bolejn Graundu' gde je Vest Hem ugostio Čelsi.

Lider Premijer lige je odneo ceo plen iz istočnog Londna, gol vredan tri boda postigao je Eden Azar na asistencij Ramireša sredinom prvog poluvremena.

Belgijanac je dao 10. prvenstveni gol ove sezone, ali situacija kada je zatresao mrežu Adrijana je prilično diskutabilna, domaćini su signalizirali ofsajd.

Prilika je bilo na obe strane, rezultat 0:1 nikako ne odgovara dešavanjima na terenu. Golmani su imali svoje veče, napadači i nisu baš. Pomenimo da su izgledne prilike propustili Diafra Sako u finišu prvog dela kada je njegov udarac glavom išao direktno u Kurtou, dok je najbolju šansu u nastavku propustio Ramireš, njegov udarac završio je na stativi.

U finišu prava drama, dosta uzbuđenja pred oba gola, ali se rezultat nekim čudom nije menjao.

Branislav Ivanović je odigrao ceo meč za 'Plavce', Nemanja Matić odrađuje kaznu.

Mančester Siti ostaje na minus pet od Čelsija (koji ima i meč manje), 'Građani' su na 'Etihadu' bili bolji od fenjeraša Lestera i savadali ga rezultatom 2:0.

Golove za aktuelnog šampiona postigli su David Silva i finišu prvog i Džejms Milner u finišu rugog poluvremena.

Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč na poziciji levog beka za Siti.

Britain Soccer Premier League

Mančester Junajted je golom Ešlija Janga u pretposlednjem minutu regularnog dela savladao Njukasl na 'Sent Džejms Parku'.

'Svrake' sigurno neće biti zadovoljen suđenjem, oštećene su za nedosuđen penal u prvom poluvremenu kada je Smoling oborio Rivijera, pištaljka se nije čula. Ovaj meč će ostati upamćen i po povratku Jonasa Gutjereza, Argentinca koji je pobedio rak testisa.

Arsenal je trijumfovao u drugom londonskom derbiju odigranom večeras, 'Tobdžije' su odnele ceo plen sa 'Loftus Rouda'.

Olivije Žiru i Aleksis Sančez su u periodu od 64. do 69. minuta postigli po gol, Kvins Park Rendžers je preko Čarlija Ostina samo ublažio poraz desetak minuta pre kraja za konačnih 1:2.

Stouk je na 'Britaniji' savladao Everton sa 2:0, strelci su bili Viktos Mozes i Mame Dijuf.

Najviše golova palo je na 'Vajt Hart Lejnu' gde je Totenhem ugostio Svonsi.

Domaćin je rano poveo preko Čadlija, pet minuta nakon toga šok, onesvestio se Bafetimbi Gomis i završio u bolnici.

'Labudovi' poravnavaju preko Korejanca Ki Sung-Jonga i nerešen rezultat ostaje na snazi do odlaksa na odmor.

'Pevci' u prvih 15 minuta u nastavku postižu dva gola, strelci su bili Mejson i Taunsend, Svonsi je minut pred kraj preko Sigurdosna uspeo samo da ublaži poraz - 3:2.

Najkasnije je počeo meč na 'Enfildu' gde je Liverpul ugostio Barnli. 'Redsi' su opravdali ulogu favorita i nastavili da beleže odlične rezultate u domaćem šampionatu.

Rodžersova ekipa slavila je večeras sa 2:0, goste je načeo Džordan Henderson nakon pola sata igre, a ovaj vezista je početkom drugog poluvreemna upisao asistenciju Danijelu Staridžu koji postavlja konačan rezultat.

Lazar Marković je pobedu svog tima odgledao sa klupe za rezerve.

Golove sa večerašnjih utakmica pogledajte OVDE.