PL - Rašford vodi "tinejdžersko kolo"

Autor: Boban Filipović
nedelja 16.04.2017.
20:17

Mladi napadač Mančester Junajteda je najefikasniji tinejdžer u dosadašnjem toku Premijer lige.

Beta/AP Photo/Dave Thompson

Makrus Rašford je danas briljirao na derbiju protiv Čelsija na 'Old Trafordu'.

Žoze Murinjo je sve iznenadio jer je ostavio Zlatana Ibrahimovića na klupi i počeo sa Rašfordom u startnoj postavi, ali ta taktika je dala rezultat već posle osam minuta igre.

Junoša 'Đavola' je doveo svoj tim u vođstvo posle odličnog pasa Erere, rutinski je matirao Begovića, pošto je prethodno umakao Davidu Luizu.

Rašfordu je to peti gol ove sezone u Premijer ligi i on je najefikasniji tinejdžer ove sezone u najjačem fudbalskom takmičenju u Engleskoj.

Mogao je sredinom drugog poluvremena, pri rezultatu 2:0 za Mančester Junajted, da postigne i drugi gol na utakmici, nije imao sreće, lopta je otišla tik pored stative.

Markus Rašford je bio strelac i u prošlom kolu u pobedi nad Sanderlendom u gostima (0:3), do tada je dugo postio pošto je prva tri gola postigao još početkom sezone: krajem avgusta za pobedu u Halu (0:1) i u septembru u porazu od Votforda na 'Vikaridž Roudu' (3:1) i u pobedi nad aktuelnim šampionom Lesterom na 'Teatru snova' (4:1).