PL - ''Mersisajd derbi'' bez pobednika!

nedelja 04.10.2015.
16:26

Duel Evertona i Liverpula okončan remijem. Oba gola u prvih 45 minuta, gosti uspeli da povedu, ali je njihovo vođstvo potrajalo samo četiri minuta. Minjole odličan na golu ''Redsa''.

BETA/AP Photo/Jon Super

Prvi od dva velika derbija osmog kola Premijer lige odigran je danas na ''Gudisonu'', gde su Everton i Liverpul u 225. 'Mersisajd derbiju'' podelili bodove - završeno je rezultatom 1:1!

Liverpul je bio bolji rival u prvih dvadesetak minuta utakmice, prvu ozbiljniju priliku imao je Dani Ings u 13. minutu kada je sa ivice kaznenog prostora šutirao iznad prečke. Trinaest minuta kasnije pokušao je i Milner, ali je njegov šut zaustavio golman domaćih Tim Hauard.

A onda, već u 28. minutu, sjajna prilika za Everton. Odličan centaršut iz slobodnog udarca u kazneni prostor Liverpula, gde je najviši u skoku bio Stiven Nejsmit, šutirao je pod prečku, ali je golman Minjole izvanredno reagovao i sprečio vođstvo domaćih.

Nedugo zatim, na isteku prvih pola sata igre, još jedan odličan pokušaj domaćih, ovoga puta šutirao je Džejms Mekarti, ali Minjole je ponovo sjajan na golu.

Usledio je nešto mirniji period igre, a onda 41. minut, korner za Liverpul i vođstvo ''Redsa''! Džejms Milner je odlično izveo udarac iz ugla sa leve strane, a najbolji u skoku pred golom Evertona bio je Dani Ings, i Hauard je nemoćan - 0:1!

Međutim, ekipa Liverpula je ovo vođstvo sačuvala tek četiri naredna minuta. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Romelu Lukaku je dobio loptu na desetak metara od gola, odličnu ju je primio pored dvojice protivničkih igrača, a onda uputio neodbranjiv volej u Minjoleovu mrežu - 1:1!

Golove sa ''Gudisona'' možete da pogledate OVDE.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je Lukaku u 71. minutu imao odličnu priliku i za potpuni preokret, ali je Minjole upisao još jednu uspešnu intervenciju na ovoj utakmici.

Do kraja nije bilo golova, ostao je rezultat iz prvih 45 minuta. U samom finišu bilo je i dosta nervoze, Lukaku i Sako su imali ''bliski susret'', zbog čega su obijica kažnjena žutim kartonima.

Ovim remijem Everton je zadržao bod prednosti u odnosu na gradskog rivala, sada ima 13 bodova na šestom mestu, a Liverpul je deseti sa 12 osvojenih bodova.

Kad je Premijer liga u pitanju, danas nas od 17 časova očekuje još jedan veliki derbi, duel Arsenala i Mančester Junajteda.