14:52

Serija nepobedivosti koju su fudbaleri Liverpula napravili u Premijer ligi okončana je u nedelju u južnom Velsu gde je ekipa Svonsija slavila nad "Crvenima" u okviru pretposlednjeg kola engleskog šampionata.

BETA/AP Photo/Matt Dunham

Prvi nedeljni susret 36. kola engleske Premijer lige odigran je na stadionu "Liberti" u južnom Velsu gde su fudbaleri Svonsija ugostili Liverpul.

"Labudovi" posle dva vezana poraza u Premijer ligi uspeli da savladaju Liverpul rezultatom 3:1 (2:0) čime su ekipi Jirgena Klopa naneli drugi uzastopni poraz u svim takmičenjima, a prvi u Premijer ligi od 20. marta kada je Sautempton bio bolji od "Crvenih".

Golove pogledajte OVDE!

Ekipa Liverpula nastupila je u "šarenolikom" sastavu što je bio očekivan potez Jirgena Klopa koji svoj tim priprema za revanš meč polufinala Lige Evrope sa Viljarealom.

Domaći su već u prvih pola časa igre stigli do dva gola prednosti pa se već na poluvremenu moglo naslutiti kakav će biti konačan ishod duela na "Liberti" stadionu.

Vodeći pogodak za Svonsi postigao je Andre Aju u 20. minutu nakon kornera koji je izveo Gilfi Sigurdson. Odbrana Liverpula koja danas nije bila na visini zadatka loše je reagovala kod prekida pa je Aju uspeo da uputi udarac glavom i donese prednost domaćima.

Mogao je Svonsi do dva gola prednosti već do 30. minuta igre, a mora se priznati da je i Lukaš Fabijanski dobro intervenisao u 25. minutu kada je Džordon Ajb dobro tukao sa nekih 18 metara.

Drugi gol za domaće postigao je upori Džek Kork koji se na sredini terena izborio za loptu, povukao sam ka šesnaestercu, a onda unutrašnjim delom stopala sa dvadesetak metara matirao nemoćnog Denija Varda koji je danas branio mrežu Liverpula.

Na startu drugom poluvremena Jirgen Klop na teren šalje Kristijana Bentekea, a Belgijanac golom u 65. minutu vraća neizvesnost u meč i smanjuje na 2:1.

Radost navijača Liverpula kratko je trajala pošto je Andre Aju novim golom, posle još jedne očajne reakcije odbrane gostujućeg tima smestio loptu u mrežu i postavio konačnih 3:1 za Svonsi.

Liverpul je do kraja ostao i sa igračem manje na terenu usled drugog žutog kartona koji je Bredli Smit zaradio u 76. minutu susreta.

"Crveni" su tako pretrpeli prvi poraz u Premijer ligi posle mesec i po dana, dok su "Labudovi" prekinuli mini seriju od dva uzastopna poraza.