PL - Hal izgubio i zakuvao borbu za opstanak, Lester izvukao sezonu

subota 06.05.2017.
17:56

Popodne je odigrano četiri utakmice Premijer lige, a trka u borbi za opstanak se dodatno zakuvala.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Lestera pobedili su ekipu Votforda rezultatom 3:0, i takonastavili seriju dobrih rezultata i izvukli sezonu skokom na devetomesto.

Strelci za ''lisice'' bili su Ndidi u 38. i Marez u 58. i Olbrajton u 93. minutu.

Hal je kiksom na svom terenu sa prežaljenim Sanderlendom propustio priliku da osvoji važna tri boda u borbi za opstanak.

Sanderlend je slavio rezultatom 1:0 golom Džonsa u 69. minutu, samo tri nakon izlaska Lazara Markovića iz igre. Konačnih 0:2 postavio je Defo u nadoknadi vremena, ali nažalost, ova pobeda nema nikakav rezultatski značaj za Sanderlend koji će se naredne sezone takmičiti u Čempionšipu.

Nakon ovakvog ishoda, Svonsi ima priliku da ukoliko pobedi Everton od 18.30, preskoči Hal i ostavi ga ispod crte, tako da se očekuje žestoka borba do samog kraja.

Barnli i VBA remizirali su rezultatom 2:2. Barnli je poveo golom Voksa u 56. minutu, ali je VBA došao do preokreta pogocima Rondona u 66. i Dosona u 78. minutu. Konačnih 2:2 postavio Voks svojim drugim golom u 86. minutu.

Bornmut i Stouk su odigrali jedan uzbudljiv meč i na kraju podelili bodove.

Stouk je poveo autogolom Musea u 33. minutu, a izjednačio je Stanislas u 62. minutu. Dijuf je doneo novu prednost gostima u 73. minutu, ali autogolom Šoukrosa Bornmut ponovo došao do izjednačenja - 2:2.