PL - 'Građani' slavili u Njukaslu, asistencija Džeka

Autor: Vladimir Nestorović
nedelja 17.08.2014.
18:53

Izabranici Manuela Pelegrinija uspeli su da slave na teškom gostovanju u Njukaslu, pošto su rezultatom 0:2 i golovima Davida Silve i Serhija Aguera savladali popularne 'Svrake'.

Beta/AP Photo/Scott Heppell

Fudbaleri Mančester Sitija trijumfom su krenuli u odbranu šampionske titule u Premijer ligi, a savladana je ekipa Njukasla, i to rezultatom 0:2.

Meč je odigran na 'Sent Džejms Parku', a aktuelni šampion apsolutno je kontrolisao meč i mogao je da slavi i ubedljivije.

Strelac jedinog gola na meču bio je David Silva, i to nakon sjajne asistencije petom Edina Džeka u 39. minutu.

I 'Svrake' su imale svoje prilike, a najbolju je propustio Ajoze Perez, koji je u finišu ušao u igru, i odmah potom bio blizu gola, ali je intervenisala odbrana Sitija.

Do kraja je Njukasl nastavio sa pritiskom, ali nije uspeo da stvori neku izgledniju priliku, pa je bodove sa 'Sent Džejms Parka' odnela gostujuća ekipa, a rezultat je u finišu duplirao Serhio Aguero, u drugom minutu nadoknade vremena.

Golove sa meča pogledajte OVDE.

'Građani' u narednom kolu dočekuju Liverpul, dok Njukasl putuje na gostovanje Aston Vili.